Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Uzavřena dohoda o budoucím vývoji Zemědělské a.s. Mlázovice

21. 01. 2006

České zemědělství zápasí v posledních letech s velmi nepříznivými podmínkami. Proto je důležité, aby v řádách zemědělců vládla jednota a klid na práci. V sobotu 21.1.2006 byla uzavřena dohoda o dalším vývoji společnosti.

Vedení společnosti a skupina akcionářů Zemědělské a.s. Mlázovice, uzavřeli v sobotu 21.1.2006 dohodu o budoucím vývoji společnosti. Tvrdé podmínky, kterými prochází české zemědělství i zdravý rozum, nutí všechny zemědělce k jednotě a spolupráci. Není zde žádný prostor pro nějaké závažné spory či naschvály. Na základě dohody bylo potvrzeno, že Zemědělské a.s. Mlázovice bude pokračovat ve své činnosti i nadále, pokud nedojde k výrazným změnám v situaci kolem českého zemědělství. Slučování se ZEAS Podhorní Újezd není aktuální. Bude docházet k velmi úzké vzájemné spolupráci obou i více podniků, bude-li to výhodné, ovšem na bázi samostatných společností. Obě strany se zároveň shodly na zásadních krocích, které je nutné změnit v mlázovické společnosti. Vedení společnosti hodlá provést nezbytná opatření k restrukturalizaci podniku, včetně zvýšení rentability výroby. Zároveň byla dohodnuta další spolupráce všech zainteresovaných skupin.

Obě strany vyzývají zaměstance, akcionáře i všechny ostatní, k akceptování daného stavu věci, který byl vyřešen poklidnou cestou a dohodou. Chceme všechny ubezpečit, že zásadní prioritou zúčastněných stran je usilování o trvale udržitelný rozvoj Zemědělské a.s. Mlázovice do příštích let a zajištění zdravého finančního vývoje. Samozřejmostí ji i zajištění zaměstnanosti v regionu a dalších mimoprodukčních funkcí zemědělství, které Zemědělská a.s. Mlázovice ovlivňuje.

Chceme i touto cestou poděkovat všem, kterým není lhostejný osud naší společnosti, za projevený zájem o stav věci. Věříme, že i další aktivní zájem vlastníků a zaměstanců přispěje k pozitivnímu vývoji společnosti v příštích letech.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#7 | Bekera J. | 08. 03. 2006 22:41
Mahony st. , tady přeci nejde o nějaké agrotechnické lhůty a předpokládám, že Ty jako bývalý "četník" máš smysl pro spravedlnost /ale i pro humor/ a není Ti lhostejná.... a Ty NN občánku Mlázovic, co se bojíš podepsat pod své myšlenky a vidíš lidem pod víka a umíš číst jejich myšlenkové pochody, mi prosím vysvětli, kde jsem napadl Tomáše, až to bylo hnusný.
Doufám, že se podepíšeš, jinak, ani snad neodpovídej.
#6 | Mahony st. | 28. 01. 2006 00:42
Pepču bych šacoval jako odborníka přes karfiol popř. přes kedlubny co se týče jako zemědělství. Tomáši jsi super...fandím Ti.....rád jsem četl a sledoval stránky. Je to fajn, že se mladý kluk jako jsi Ty pustí do sporu no řekněme se zkušenějším hahahahaha. Ať se Ti vede a daří. Čus.Pepčo sorry *3*
#5 | občan Mlázovic | 25. 01. 2006 13:05
Ty Pepiku Bekero(zHK),ty zemědělský odborníku.Jistě jsi dlouhý roky pracoval v zemědělství,že tomu tak rozumíš a všechno a skoro všechny krásně kritizuješ.Vypadá to tak,že jsi měl velikou radost když se všichni hádali a nyní když mají snahu se domluvit tak se Ti to nějak nezdá a chtěl bys v tom zase vrtat.Měl jsi k tomu hodně příspěvků a asi Tě moc mrzí,že možná už nebudeš mít o čem psát.A to jak jsi napadl Tomáše ,tak to bylo hnusné.On si to bnezaslouží a Ty to moc dobře víš!!!_


-

--
#4 | Zelenka | 23. 01. 2006 18:16
Sice se mi tomu nechce věřit, ale pánové vítám dohodu. Možná by si měli od vás vzít příklad naši politici a nemuseli bychom se pořád utápět ve věčných sporech. Vzhledem k tomu jací lidé v dohodě figurují věřím, že bude naplňována. Ještě si dovolím vyzvat mlázovické představenstvo, aby co nejdříve složilo funkci. Podle sledování vývoje situace neřišlo vůbec nic - nejprve s klidem přihlíželi vzniku krize, vůbec ji nijak neřešili a shovávali hlavy do písku. Vedení podniku se jim také příliš nedaří. Někteří mohou být nedobrovolnými rukojmí v současné situaci. Takže přispějte k dobré věci tím posledním co můžete - podejte demisi a pusťte tam za sebe lidi, co mají o podnik zájem a něco pro něj dokáží udělat !!!!!*87*
#3 | Tomáš Komárek | 23. 01. 2006 16:22
Když se dvě strany (třeba i hodně znesvářené) dokáží dohodnout, nepovažuji to za slabost, ale přednost. Rozhudující je, že byly stanoveny cíle, kam bude Zemědělská a.s. směřována a sjednoceny názory na cestu, kterými se k nim vydá. Stejně tak panuje shoda na nutnosti zachování samostatnosti Zemědělské a.s. Mlázovice a jejího prospěchu pro obec. Je jasné, že je nutné provést zásadní změny v řízení podniku, které musí narovnat některé nešvary z minulých období. Výsledek dohody považuji za příznivý s ohledem na klid mezi zaměstanci, akcionáři i všemi dalšími, kteří vývoj v podniku velmi bedlivě a citlivě sledují. Podrobnější informace budou sděleny v průběhu tohoto týdne zaměstancům ze strany vedení podniku, obdobná informace bude podána i na valné hromadě. Co se týká představenstva, není otázka ještě uzavřena, jsou zvažovány různé varianty. Konečné slovo v této otázce bude samozřejmě patřit akcionářům. A mám-li se vyjádřit ke "kapříkům"? Nemám důvod se chovat jinak, než jsem se choval doposud. Možná je pro někoho těžko pochopitelný tak rychlý zvrat situace, nicméně vše je od počátku směřováno k zachování a rozvoji Zemědělské a.s. Mlázovice a tyto cíle jsou naplňovány !!!!!! Nebo to někomu vadí, že jde vše poklidnou a rozumnou cestou ??!!! A Pepi, kdybych zase já neznal Tvoji maličkost, tak by Ti odpověděl, že se asi držíš hesla: Podle sebe soudím Tebe!*1*
#2 | akcionář | 22. 01. 2006 20:41
Jsem rád, že došlo k uzavření dohody. Bohužel neznám obsah, ale doufám,že obsahuje změny jak v představenstvu, tak ve vedení a hlavně ve funkci ředitele!!!!!
Jinak je to opět mazání medu kolem pusy. To pan Tichý umí moc dobře! A k ničemu
to nepovede! Uvidíte sami!
#1 | Bekera J. | 22. 01. 2006 18:49
Ty "věřící" Tomáši, kde jsou články o charakterech lidí, kteří před týdnem vyhrožovali paragrafy a za týden otočí o 180 stupňů? Kdybych Tě osobně neznal, tak bych řekl, že Ti telefonoval Ivánek z Viktorky a následně přivezl "kapříky".
Hodně zdaru a.s.v ML...........................