Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Uzavřena dohoda o budoucím vývoji Zemědělské a.s. Mlázovice

21. 01. 2006

České zemědělství zápasí v posledních letech s velmi nepříznivými podmínkami. Proto je důležité, aby v řádách zemědělců vládla jednota a klid na práci. V sobotu 21.1.2006 byla uzavřena dohoda o dalším vývoji společnosti.

Vedení společnosti a skupina akcionářů Zemědělské a.s. Mlázovice, uzavřeli v sobotu 21.1.2006 dohodu o budoucím vývoji společnosti. Tvrdé podmínky, kterými prochází české zemědělství i zdravý rozum, nutí všechny zemědělce k jednotě a spolupráci. Není zde žádný prostor pro nějaké závažné spory či naschvály. Na základě dohody bylo potvrzeno, že Zemědělské a.s. Mlázovice bude pokračovat ve své činnosti i nadále, pokud nedojde k výrazným změnám v situaci kolem českého zemědělství. Slučování se ZEAS Podhorní Újezd není aktuální. Bude docházet k velmi úzké vzájemné spolupráci obou i více podniků, bude-li to výhodné, ovšem na bázi samostatných společností. Obě strany se zároveň shodly na zásadních krocích, které je nutné změnit v mlázovické společnosti. Vedení společnosti hodlá provést nezbytná opatření k restrukturalizaci podniku, včetně zvýšení rentability výroby. Zároveň byla dohodnuta další spolupráce všech zainteresovaných skupin.

Obě strany vyzývají zaměstance, akcionáře i všechny ostatní, k akceptování daného stavu věci, který byl vyřešen poklidnou cestou a dohodou. Chceme všechny ubezpečit, že zásadní prioritou zúčastněných stran je usilování o trvale udržitelný rozvoj Zemědělské a.s. Mlázovice do příštích let a zajištění zdravého finančního vývoje. Samozřejmostí ji i zajištění zaměstnanosti v regionu a dalších mimoprodukčních funkcí zemědělství, které Zemědělská a.s. Mlázovice ovlivňuje.

Chceme i touto cestou poděkovat všem, kterým není lhostejný osud naší společnosti, za projevený zájem o stav věci. Věříme, že i další aktivní zájem vlastníků a zaměstanců přispěje k pozitivnímu vývoji společnosti v příštích letech.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#7 | Bekera J. | 08. 03. 2006 22:41
Mahony st. , tady přeci nejde o nějaké agrotechnické lhůty a předpokládám, že Ty jako bývalý "četník" máš smysl pro spravedlnost /ale i pro humor/ a není Ti lhostejná.... a Ty NN občánku Mlázovic, co se bojíš podepsat pod své myšlenky a vidíš lidem pod víka a umíš číst jejich myšlenkové pochody, mi prosím vysvětli, kde jsem napadl Tomáše, až to bylo hnusný.
Doufám, že se podepíšeš, jinak, ani snad neodpovídej.
#6 | Mahony st. | 28. 01. 2006 00:42
Pepču bych šacoval jako odborníka přes karfiol popř. přes kedlubny co se týče jako zemědělství. Tomáši jsi super...fandím Ti.....rád jsem četl a sledoval stránky. Je to fajn, že se mladý kluk jako jsi Ty pustí do sporu no řekněme se zkušenějším hahahahaha. Ať se Ti vede a daří. Čus.Pepčo sorry *3*
#5 | občan Mlázovic | 25. 01. 2006 13:05
Ty Pepiku Bekero(zHK),ty zemědělský odborníku.Jistě jsi dlouhý roky pracoval v zemědělství,že tomu tak rozumíš a všechno a skoro všechny krásně kritizuješ.Vypadá to tak,že jsi měl velikou radost když se všichni hádali a nyní když mají snahu se domluvit tak se Ti to nějak nezdá a chtěl bys v tom zase vrtat.Měl jsi k tomu hodně příspěvků a asi Tě moc mrzí,že možná už nebudeš mít o čem psát.A to jak jsi napadl Tomáše ,tak to bylo hnusné.On si to bnezaslouží a Ty to moc dobře víš!!!_


-

--
#4 | Zelenka | 23. 01. 2006 18:16
Sice se mi tomu nechce věřit, ale pánové vítám dohodu. Možná by si měli od vás vzít příklad naši politici a nemuseli bychom se pořád utápět ve věčných sporech. Vzhledem k tomu jací lidé v dohodě figurují věřím, že bude naplňována. Ještě si dovolím vyzvat mlázovické představenstvo, aby co nejdříve složilo funkci. Podle sledování vývoje situace neřišlo vůbec nic - nejprve s klidem přihlíželi vzniku krize, vůbec ji nijak neřešili a shovávali hlavy do písku. Vedení podniku se jim také příliš nedaří. Někteří mohou být nedobrovolnými rukojmí v současné situaci. Takže přispějte k dobré věci tím posledním co můžete - podejte demisi a pusťte tam za sebe lidi, co mají o podnik zájem a něco pro něj dokáží udělat !!!!!*87*
#3 | Tomáš Komárek | 23. 01. 2006 16:22
Když se dvě strany (třeba i hodně znesvářené) dokáží dohodnout, nepovažuji to za slabost, ale přednost. Rozhudující je, že byly stanoveny cíle, kam bude Zemědělská a.s. směřována a sjednoceny názory na cestu, kterými se k nim vydá. Stejně tak panuje shoda na nutnosti zachování samostatnosti Zemědělské a.s. Mlázovice a jejího prospěchu pro obec. Je jasné, že je nutné provést zásadní změny v řízení podniku, které musí narovnat některé nešvary z minulých období. Výsledek dohody považuji za příznivý s ohledem na klid mezi zaměstanci, akcionáři i všemi dalšími, kteří vývoj v podniku velmi bedlivě a citlivě sledují. Podrobnější informace budou sděleny v průběhu tohoto týdne zaměstancům ze strany vedení podniku, obdobná informace bude podána i na valné hromadě. Co se týká představenstva, není otázka ještě uzavřena, jsou zvažovány různé varianty. Konečné slovo v této otázce bude samozřejmě patřit akcionářům. A mám-li se vyjádřit ke "kapříkům"? Nemám důvod se chovat jinak, než jsem se choval doposud. Možná je pro někoho těžko pochopitelný tak rychlý zvrat situace, nicméně vše je od počátku směřováno k zachování a rozvoji Zemědělské a.s. Mlázovice a tyto cíle jsou naplňovány !!!!!! Nebo to někomu vadí, že jde vše poklidnou a rozumnou cestou ??!!! A Pepi, kdybych zase já neznal Tvoji maličkost, tak by Ti odpověděl, že se asi držíš hesla: Podle sebe soudím Tebe!*1*
#2 | akcionář | 22. 01. 2006 20:41
Jsem rád, že došlo k uzavření dohody. Bohužel neznám obsah, ale doufám,že obsahuje změny jak v představenstvu, tak ve vedení a hlavně ve funkci ředitele!!!!!
Jinak je to opět mazání medu kolem pusy. To pan Tichý umí moc dobře! A k ničemu
to nepovede! Uvidíte sami!
#1 | Bekera J. | 22. 01. 2006 18:49
Ty "věřící" Tomáši, kde jsou články o charakterech lidí, kteří před týdnem vyhrožovali paragrafy a za týden otočí o 180 stupňů? Kdybych Tě osobně neznal, tak bych řekl, že Ti telefonoval Ivánek z Viktorky a následně přivezl "kapříky".
Hodně zdaru a.s.v ML...........................