Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zubní ordinace prošla modernizací

18. 04. 2020

Nové je zubařské křeslo, nábytek i další drobnosti. Opravy proběhly v rekordním čase dvou týdnů.

Stomatologická souprava (křeslo) pamatovala ještě starou ordinaci v budově Pošty. Její stáří se blížilo neuvěřitelným čtyřiceti rokům, proto není divu, že již nesplňovala současné nároky na výkon zdravotní péče. Některé další vybavení ordinace sice tak staré nebylo, ale zub času již vykonal své.

Vzhledem k tomu, že cena nové zubní soupravy se pohybuje kolem 600 000 Kč, bylo prakticky nereálné provést její výměnu. Naštěstí se naskytla možnost odkoupení zánovního a málo používaného zařízení z jedné jičínské ordinace, za velmi výhodných podmínek, proto obec neváhala a výjimečné příležitosti využila. Na zubní soupravě proběhla jen kontrola a drobné opravy a nyní je jako nová.

Současně s výměnou nejdůležitějšího prvku zubní ordinace, proběhla i její částečná obnova. Výměnou prošly přívody vody a odpadů, stejně tak sanitární obklady a vybavení. Nová je kuchyňská linka sloužící pro zdravotnické účely, psací stůl pro počítač a některé další vybavovací předměty.  Rovněž bylo nutné provést výměnu antistatického lina kvůli jinak tvarovaným otvorům křesla.

Samozřejmostí byly nové nátěry a výmalba místnosti. Poté následoval generální úklid.

Veškeré práce, na kterých se podílelo osm různých profesí, proběhly během pouhých dvou týdnů. Pracovalo se o večerech i víkendech. Řemeslníci si doslova podávali dveře a občas jeden čekal na chodbě, až ten předchozí své dílo dokončí. Vše ještě ztížené nástupem státní karantény a nouzového stavu. Přesto se povedlo dodržet naplánované termíny a první pacienti byli po obnově ordinace ošetřeni dle objednání.

Připočteme-li k provedené modernizaci ordinace také nový digitální rentgen, který městečko pořídilo v roce 2018, mají nyní místní obyvatelé, ale i další pacienti dojíždějící z širokého okolí, k dispozici velmi dobře a funkčně vybavenou stomatologickou ordinaci. Mlázovice jsou navíc jedna z mála obcí či měst v celé republice, která garantuje svým občanům přijetí do péče zubaře, což je při dnešním nedostatku stomatologů obrovský benefit.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!