Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zubní ordinace má nový rentgen

08. 09. 2018

Pacienti se dočkali zkvalitnění zubní diagnostiky v místní ordinaci, díky nové špičkové technice.

V letošním roce vešla v platnost novela jaderného zákona, která ukončila provoz stovek menších rentgenových pracovišť po celé ČR. Největší dopad měla na venkovské lékaře, kteří doposud používali klasické přístroje.

I když mlázovický stomatolog používal starší rentgen, procházel každoročně velmi přísnou kontrolou koordinovanou Státním úřadem pro jadernou bezpečnost. Parametry tohoto rengenu splňovaly platné normy a pacienti nebyli vystavováni žádnému riziku. Přístroj sám o sobě byl funkční a bezproblémový.

Bohužel, zákonodárci rozhodli o změnách, a tak muselo dojít k nákupu nového zařízení. Od roku 1994, kdy bylo otevřeno nové zdravotní středisko v domě č.p. 43, patří veškeré vybavení obou ordinací městečku. Proto zastupitelé na jaře jednoznačně rozhodli o nákupu nového rentgenu, protože bez něj dlouhodobě zubař fungovat nemůže.

Pořízen byl nový rentgen od renomované německé firmy KAVO a k němu nepřímá digitalizace, která zaručuje rychlý a kvalitní převod pořízeného snímku na monitor počítače. Odpadá jakékoliv zdlouhavé vyvolávání filmu. Lékař má snímek k dispozici za pár sekund, zároveň s ním může ihned pracovat v databázi. Pacient nyní nemusí opustit zubařské křeslo, zařízení je namontováno v jeho bezprostřední blízkosti.

Kromě zrychlení a zkvalitnění zubní diagnostiky a zvýšení pohodlí, přináší nový přístroj také velmi důležité snížení rentgenové dávky, kterou absorbuje pacient, o téměř 80%.

Nákupem nového rentgenu však modernizace zdravotního střediska v Mlázovicích nekončí. Kromě probíhajících stavebních prací plánuje městečko další zlepšování prostředí pro všechny ordinující lékaře i jejich pacienty. Fungující zdravotní středisko na malé obci je spíše výjimkou a Radnice by byla ráda, aby tomu tak bylo i nadále.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!