Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zubní ordinace má nový rentgen

08. 09. 2018

Pacienti se dočkali zkvalitnění zubní diagnostiky v místní ordinaci, díky nové špičkové technice.

V letošním roce vešla v platnost novela jaderného zákona, která ukončila provoz stovek menších rentgenových pracovišť po celé ČR. Největší dopad měla na venkovské lékaře, kteří doposud používali klasické přístroje.

I když mlázovický stomatolog používal starší rentgen, procházel každoročně velmi přísnou kontrolou koordinovanou Státním úřadem pro jadernou bezpečnost. Parametry tohoto rengenu splňovaly platné normy a pacienti nebyli vystavováni žádnému riziku. Přístroj sám o sobě byl funkční a bezproblémový.

Bohužel, zákonodárci rozhodli o změnách, a tak muselo dojít k nákupu nového zařízení. Od roku 1994, kdy bylo otevřeno nové zdravotní středisko v domě č.p. 43, patří veškeré vybavení obou ordinací městečku. Proto zastupitelé na jaře jednoznačně rozhodli o nákupu nového rentgenu, protože bez něj dlouhodobě zubař fungovat nemůže.

Pořízen byl nový rentgen od renomované německé firmy KAVO a k němu nepřímá digitalizace, která zaručuje rychlý a kvalitní převod pořízeného snímku na monitor počítače. Odpadá jakékoliv zdlouhavé vyvolávání filmu. Lékař má snímek k dispozici za pár sekund, zároveň s ním může ihned pracovat v databázi. Pacient nyní nemusí opustit zubařské křeslo, zařízení je namontováno v jeho bezprostřední blízkosti.

Kromě zrychlení a zkvalitnění zubní diagnostiky a zvýšení pohodlí, přináší nový přístroj také velmi důležité snížení rentgenové dávky, kterou absorbuje pacient, o téměř 80%.

Nákupem nového rentgenu však modernizace zdravotního střediska v Mlázovicích nekončí. Kromě probíhajících stavebních prací plánuje městečko další zlepšování prostředí pro všechny ordinující lékaře i jejich pacienty. Fungující zdravotní středisko na malé obci je spíše výjimkou a Radnice by byla ráda, aby tomu tak bylo i nadále.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!