Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zázemí koupaliště voda již nepoškozuje

30. 12. 2016

Budova koupaliště má vyměněné veškeré klempířské prvky. Použitá technologie je bezúdržbová, dobře vypadá a vydrží léta.

V roce 2009 silně poničili neznámí vandalové střechu na kabinách a hospůdce na koupališti. Obci nezbylo nic jiného než poškozené šindele odstranit a nechat instalovat kompletně novou krytinu. Tehdy byly namontovány hliníkové pásy, které jsou lehké a bezúdržbové. Již při této opravě upozorňovali pokrývači na špatný stav okapů, střešních říms a dalších prvků z pozinkovaných plechů. Kvůli financím byly ale ponechány na místě.

Situace se zhoršovala, do budovy začalo zatékat kolem komínů a přes další místa oplechování. Na mnoha místech také protékaly okapy. Proto byla v letošním rozpočtu schválena výměna veškerých klempířských prvků budovy. Namísto pozinkovaného plechu byly namontovány veškeré prvky z barveného hliníku, tedy stejného materiálu, ze kterého je zbytek střechy.

Výměny se dočkaly okapy a svody, lemování komínů, žlab mezi letním parketem a jeho přístavbou i střešní římsy. Zcela nová je střecha nad kuchyňkou, na které byl původně falcovaný plech. V těchto prostorách již silně zatékalo do interiéru, na dalších místech do podbití střechy. Nově byly na střechu namontovány sněhové zábrany, které omezí nebezpečí pádu sněhu ze střechy a případné zranění kolemjdoucích. Ochrání také nové okapy před zbytečným prohýbáním způsobeným pohybem sněhu a ledu.

Po provedené výměně je budova zázemí koupaliště kompletně ochráněna před deštěm i tajícím sněhem. Vzhledem k použitému materiálu nebude muset městečko do střešní konstrukce investovat několik dekád.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!