Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zastupitelé přehodnotili záměr dětského hřiště

30. 09. 2007

Výstavba nového, moderního dětského hřiště byla ve schváleném plánu investičních akcí městečka pro tento rok. Nové hřiště v prostoru za zahradou školky však nevyrostlo. Zastupitelé přehodnotili původní plány.

Podle prvotních úvah městečko připravilo projekt velkého dětského hřiště v prostorách pod kostelem, za budovou MŠ a její zahradou. Projekt měl sloužit jako podklad pro dotaci z krajského rozpočtu. Předpokládané investice měly dosahovat z obecního rozpočtu 50 tisíc Kč a s minimálně stejnou částkou bylo počítáno z kraje. Vzhledem k tomu, že Krajský úřad nakonec příslušný dotační titul nevyhlásil, obec hřiště nezačala budovat a vše doznalo výrazných změn. Protože děti a mládež mají velmi dobré podmínky pro využití volného času ve sportovním areálu u koupaliště, je potřeba vybudovat zařízení pouze nejmenší. Zároveň chtějí radní řešit i požadavek na modernizaci dětských prvků na zahradě místní mateřské školky, neboť většina dosavadních musela být kvůli nevyhovujícímu stavu a požadavkům na bezpečnost odstraněna.

Proto budou oba problémy řešeny společně. Namísto velkého hřiště tedy vznikne hřiště menší, přímo na zahradě školky. K opraveným houpačkám, pískovišti a chatičkám přibude několik herních prvků podle požadavků mateřské školky.  Hřiště bude řádně oploceno a vstup na něj budou mít nejenom děti ze školky, ale i všechny ostatní děti, ale pouze v doprovodu rodičů nebo osoby starší 18ti let. Všem ostatním bude vstup zakázán. Obec si od tohoto kroku slibuje lepší dohled nad provozem zařízení (dozor školky, nájemníci obecní bytovky i pracovníci OÚ) a také rozumnější využití nemalých finančních nákladů. V neposlední řadě se na hřišti určitě bude lépe dařit udržovat pořádek a nebude docházet k úmyslnému poškozování herních prvků. Na tomto postupu se shodli zastupitelé obce i pracovnice mateřské školky. Hřiště bude vybudováno na jaře příštího roku.

Na připojených fotografiích si můžete prohlédnout (ze země i z letadla) místo, kde mělo původně hřiště vyrůst.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!