Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zastupitelé nesouhlasí s trasou objížďky přes Mlázovice

29. 03. 2007

Počátkem května by mělo dojít k úplné uzavírce silnice I. třídy v úseku Choteč - Lužany na několik měsíců. Mlázovice se rezantně staví proti plánované objížďce neredukované dopravy přes svoji obec.

Stavět nové stavby a opravovat staré je samozřejmě věc dobrá a potřebná. To platí v dopravě několikanásobně. Jenomže doprovodné podmínky, které se někdy u probíhajících staveb zajišťují, nerespektují stav okolních věcí.

Podobně to vypadá i v případě úplné uzavírky silnice I. třídy z Lázní Bělohrad do Nové Paky a Jičína, v úseku Choteč – Lužany. Právě v obci Choteč bude prováděna generální rekonstrukce silničního mostku a na více než tři měsíce je plánována náhradní objízdná trasa přes obce Mlázovice a Konecchlumí. Zastupitelstvo obce Mlázovice přijalo na svém zasedání dne 26.3.2007 usnesení v němž jednomyslně nesouhlasí s plánem této objížďky přes Mlázovice, a to především z důvodu naprosté konstrukční nepřipravenosti vozovky III. třídy v úseku Choteč-Mlázovice-Konecchlumí.

Technologicky dožívající komunikace III. třídy není absolutně schopna absorbovat nápor veškeré dopravy, který těžko zvládá silnice I. třídy. Konstrukce silnice není v žádném případě připravena na takové enormní zatížení a dojde k jejímu zničení. Navíc, mezi obcemi Mlázovice a Choteč je v havarijním stavu vyvýšená hráz, která hrozí úplným utržením a sesuvem terénu. V tomto místě budou doslova ohroženy životy řidičů a cestujících.

Dalším problémem je samozřejmě nadměrný hluk a prach a také skutečnost, že v Mlázovicích jsou domy velmi blízko cesty a otřesy ze zvýšené dopravy v jejich okolí budou domy narušovat. V obci nejsou rovněž vybudovány žádné přechody pro chodce ani žádné jiné bezpečnostní prvky pro ostatní účastníky silničního provozu. Problémem bude rovněž absence pouličního osvětlení v nočních a brzkých ranních hodinách. Zcela nepředstavitelné je, že na úzké dosluhující cesty bude vpuštěna také kamionová doprava. Pro větší nákladní vozy, ve větším počtu, není komunikace vůbec sjízdná.

Zastupitelé proto pověřili starostu obce, aby jednal s příslušnými orgány dopravy, popř. s Krajským úřadem, aby byla tato kritická situace vůbec zvládnutelná.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!