Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zakletý chodník v Novopacké ulici

31. 07. 2018

Stavbu, kterou již půl roku provázejí problémy, se podaří dokončit do konce září.

Více než deset let se těšili obyvatelé Novopacké ulice na pořádný chodník. Několik let se čekalo, až společnost ČEZ uloží svá kabelová vedení do země. Tento záměr energetici avizovali již od roku 2007, ale nakonec ho realizovali až loni. Po deseti letech. Společně s tím byly instalovány nové rozvody osvětlení a rozhlasu a provedena rekonstrukce vodovodu. Již tyto akce se výrazně zpozdily oproti plánu (kabelizace byla dokončena v polovině prosince 2017) a tak městečko odložilo slibovanou rekonstrukci chodníku na jaro 2018. I když se nic nepodcenilo a v půli února si obec rezervovala stavební materiál i kapacitu pracovníků na pokládku, realita dopadla úplně jinak.

Nejprve se 3 měsíce čekalo na materiál, protože kapacity všech výrobců byly vyčerpány. Trh se stavebním materiálem letos zažil úplný kolaps. Únorová rezervace nebyla k ničemu, obrubníky a dlažba prostě ve výrobním závodě nebyly.

Když už konečně materiál dorazil, většina z něj byla nepoužitelná. Obrubníky s promačkanými hranami a všechna dlažba s deformovanými betonovými zámky, které naprosto vylučovaly její použití. Takže připravený materiál se musel opět svézt, rozprostřená drť na pokládku přemístit k jedné straně, aby zde bylo možné dočasně chodit a městečko provedlo rozsáhlou reklamaci. Ta sice byla hned uznána, ale bohužel, nový materiál není. Část se již podařilo vyměnit, zbylé dva návěsy mají dorazit do konce srpna. Celkově se v rámci reklamace vymění 5 nákladních souprav materiálu.

Dalším problémem je kapacita a vytíženost lidí, kteří provádí pokládku. Ti měli Mlázovice naplánované v určitých termínech a další volný termín (až dorazí reklamovaný materiál) již neměli. To se naštěstí také podařilo vyřešit.

Je až neuvěřitelné, co vše může potkat jednu stavbu. Ale takto prý vypadá i celá řada jiných staveb v letošním roce. Můžeme být jen rádi, že se nejedná o akci financovanou z dotací, kde je pevně stanoven termín dokončení.

Pokud výrobce splní své závazky a do Mlázovic dorazí všechen potřebný materiál, bude chodník v Novopacké dokončen do konce září. Snad si tato stavba již všechnu smůlu vybrala. Pro obyvatele v této lokalitě bydlící to musí být nepochopitelné a nervy drásající.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!