Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Základy tělocvičny už nebude poškozovat dešťová voda

07. 08. 2015

Odvedení dešťových vod od sportovní haly vyřeší letitý problém.

Budova společensko-správního centra se potýká s různými technickými problémy. Jedním z velmi závažných bylo poškození hydroizolací, které způsobovalo vlhnutí sklepních prostor a zdiva v přízemních prostorách (především prostory sklepů, promítárny a bývalého kina). Vzhledem k velkému rozsahu a členitosti budovy nebylo možné provést klasickou hydroizolaci a vysušení základů. Náklady na obdobné stavební úkony by v tomto případě přesáhly milion korun, což je mimo finanční možnosti městečka.

Na druhou stranu nelze nechat pronikat vodu do objektu, neustále řešit různé plísně, opadané omítky apod.. Proto obec rozhodla o částečné sanaci nejhoršího úseku jednoduchou, ale účinnou metodou. Základy byly obkopány, na místo poškozené svislé lepenky byla nainstalována nopová fólie, trubkové drenážní vedení a vše zakryl kačírkový zásyp.

Dešťová voda z okapů rozlehlé budovy přístavby, která doposud končila pod tělocvičnou je odváděna novým kanalizačním potrubím. Další srážky, které volně stékají po svahu mezi budovou a kostelem nyní odvádí přidaný systém bodových vsaků.

Provedená opatření sice nejsou stoprocentní, ale Radnice si od nich slibuje výrazné zlepšení problémů spojených s vodou a poškozováním této obecní budovy. Sklepy, které jsou místy zahloubeny až 4m pod úroveň terénu sice zůstanou vlhké i nadále, ale bude možné používat bez obav alespoň nadzemní části objektu.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!