Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zahradníci dokončují revitalizaci zeleně

05. 09. 2010

Zahradnická firma Květ ze Stračova dokončila v průběhu srpna výsadby nové zeleně v centru městečka. Nyní zbývají pouze detaily.

Zahradníci pracovali v městečku již od letošního května. Realizovali dlouho očekávanou výsadbu rostlin, v rámci projektu Revitalizace veřejných prostranství městysu Mlázovice, který je spolufinancován z prostředků Regionálního operačního programu NUTS II. Severovýchod. 

Nejprve přišly na řadu stromy. Vysazeny byly úzkokorunné lípy, červený javor, okrasné akáty, okrasné hrušně a javory. Poté byly vysazeny růže, dřeviny,  konifery a mnoho druhů trvalek. 

Ihned po výsadbě prošly nové rostliny silnou zatěžkávací zkouškou, kterou byla červencová vedra. Kromě zahradníků pomohli se zálivkou také pracovníci městečka a mlázovičtí hasiči, a tak vše přestálo bez újmy. To jen potvrdilo špičkovou kvalitu sadby pocházející ze školek ARBO-EKO Hradec Králové.

V průběhu srpna začalo zakládání nových trávníků. Veškeré plochy byly nejprve chemicky odpleveleny, poté vše dokonale nakypřeno, urovnáno a zaseta tráva. 

Centrum městečka tak dostalo novou tvář, která se postupem času, jak rostliny mohutní, mění. Jakmile se zapojí travní porosty, mohou občané po několika letech posoudit výsledek rozsáhlých změn. Plnohodnotný pohled však nastane až na jaře, v době, kdy četné záhony rozkvetou mnoha barvami.

Nyní se pouze dotváří detaily tak, aby mohl být celý projekt ukočen.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!