Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zahrada školky projde obnovou

30. 08. 2020

Díky další evropské dotaci, kterou se městečku podařilo získat, se výrazně promění zahrada s hřištěm u místní mateřské školy.

Zájem rodičů o mlázovickou školku je obrovský, letos bohužel nebyly přijaty ani všechny přihlášené děti, protože již byla naplněna její kapacita. Městečko se snaží pravidelně toto předškolní zařízení modernizovat, aby bylo hezké, pohodlné a bezpečné. V uplynulých letech prošla budova a vybavení školky výraznou omlazovací kúrou.

Na jaře příštího roku přijde na řadu její zahrada, která slouží nejenom pro školkové děti, ale je oblíbeným herním a odpočinkovým místem mnoha mladších dětí s maminkami. Modernizace proběhne díky půlmilionové dotaci z Programu rozvoje venkova Ministerstva zemědělství, který administruje Místní akční skupina Brána do Českého ráje. Dalších sto tisíc přidá obec. Díky uvedeným finančním prostředkům bude pořízen nový herní domek s verandou (místo dosloužilých chatek z bývalého tábora na Libíně), dále dojde k instalaci moderních dopadových ploch pod stávajícími herními prvky a pořízeno bude také šest zbrusu nových herních prvků. Výměny se dočká zpevněná plocha a přístupová cestička, schůdky a odvodnění – vše bude ze zámkové dlažby, bezbariérové a maximálně bezpečné.

Realizací projektu „Modernizace zahrady MŠ Mlázovice“ dojde k výraznému zkvalitnění podmínek pro předškolní výchovu. Zároveň budou mít menší děti a jejich rodiče další možnost zajímavého využití volného času. Společně s projektem výstavby velkého hřiště u koupaliště, který se rozeběhne rovněž na jaře, městečko opět rozšíří zázemí pro nejmladší generaci.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!