Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Začíná obrovská rekonstrukce polních cest

01. 07. 2021

Více než 3km obnovených cest umožní zemědělcům a lesníkům pohodlný přístup. Občané je rádi využijí pro volnočasové aktivity.

Vynikající zpráva dorazila do Mlázovic počátkem léta. Po několikaletém, velkém snažení obce, dostal zelenou projekt generální rekonstrukce důležitých polních cest. Práce budou provedeny v rámci realizace opatření komplexních pozemkových úprav katastrálního území Mlázovice. Náklady na stavební práce dosáhnou úctyhodných 30 miliónů korun, uhradí je stát. Částečně ze státního rozpočtu, částečně z evropské dotace.

Rekonstruována bude cesta do Kamenska (od odbočky silnice na Konecchlumí) a dále cesta na Svatojanský Újezd. V obou případech na hranu katastru či lesa. Oprava to bude velmi komplexní. Kvůli dostatečné nosnosti pro těžká vozidla dojde ke kompletnímu odbagrování stávající konstrukce, vápnění podkladu a navežení nového kameniva v celém profilu. Následovat budou dvě asfaltové vrstvy. Samozřejmostí je obnova a úprava příkopů, odvodnění a výsadba doprovodné zeleně. Na cestě do Újezda bude rovněž vyměněn mostek přes Chotečský potok, který je v havarijním stavu.

Práce budou zahájeny počátkem prázdnin a potrvají do listopadu, kdy má být hotovo. Po dobu stavby se budou muset obyvatelé obrnit trpělivostí a projevit vstřícnost. Městečkem a jeho okolím bude převáženo velké množství materiálu, bude se zde pohybovat těžká technika. Komplikace přinesou i dílčí uzavírky a provizorní objížďky. Jednotlivé činnosti jsou sice koordinovány tak, aby obtěžovali co nejméně, ale zcela eliminovat nejdou. Výsledek však bude stát za to.

Nové komunikace poslouží zemědělcům, lesníkům i sadařům, kteří nutně potřebují přístup na své obhospodařované plochy. Samozřejmě potěší i místní obyvatele, protože se stanou oblíbeným místem procházek, relaxace a sportovních aktivit. Své benefity využije i příroda, protože provedené úpravy výrazným způsobem omezí půdní a vodní erozi v dotčených lokalitách.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!