Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Začala rozsáhlá rekonstrukce chodníků

25. 03. 2007

Obec zahájila rozsáhlou opravu chodníků. Vzhledem k časové i finanční náročnosti bude trvat několik let, než budou dány všechny plochy do pořádku.

Stav naprosté většiny chodníků v Mlázovicích je terčem dlouhodobé kritiky občanů i návštěvníků a také velkou ostudou obce. V minulosti bylo sice vybudováno několik kilometrů ucházejících dlažeb, ale po mnoha překopech inženýrských sítí a řadě stavebních aktivit, došlo k jejich výraznému poškození. Prasklé nebo chybějící kusy, viklající se dlaždice, propadlé části, vystouplé nájezdy a vpusti. O bezbariérových nájezdech ani nemluvě. To je běžný obraz pro každého, kdo vyjde na ulici. Proto je rekonstrukce chodníkových systémů jednou z priorit zastupitelstva obce.

Opravné práce se budou odvíjet dvěma směry. V místech, kde jsou chodníky nejpoškozenější, dojde k jejich úplné opravě a předláždění zámkovou dlažbou. Nově bude používána dlažba obdélníkových kostek, která se architektonicky hodí do obecního prostředí mnohem více než i-profil, navíc při stejné ceně. Tento postup je samozřejmě velmi nákladný a tak můžeme každý rok takto opravit pouze pár stovek metrů. V letošním roce se počítá se zadlážděním obou stran z náměstí kolem obchodu Jednoty, směrem nahoru.

Tam, kde lze ještě opravit starou pokládku nebo kde jsou naplánovány výkopové práce, bude provedena demontáž starých dlaždic, jejich podsypání a nová pokládka. Touto cestou, kterou provádí ve vlastní režii obec sama, lze opravit delší úseky. Opraveny byly již chodníky v okolí budovy Radnice a nyní se bude postupovat na malé náměstí, do okolí školky. V případě, že si bude někdo chtít přeložit chodník před vlastním domem sám, nabízí obec bezplatné dodání posypové drti přímo na místo. Případné žádosti je třeba směřovat na Obecní úřad.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!