Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Začala největší etapa revitalizace prostranství

31. 03. 2009

Březnové počasí dovolilo stavbařům, aby začali s další fází projektu Revitalizace veřejných prostranství městysu Mlázovice, který je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTSII. Severovýchod.

Loni byl projekt zahájen rekonstrukcí několika chodníků v prostorách Náměstí. Letos stavební práce navazují na již dokončené plochy. Do pololetí budou rekonstruovány chodníky před zdravotním střediskem, poštou a obchodem. Dále výrazně upraveny plochy autobusových zastávek či vyměněny obrubníky kolem parku a lípy před Radnicí. Rovněž dojde k rekonstrukci schodů do areálu kostela. Veškeré chodníky budou budovány ve stejném stylu, jako doposud – tzn. vydlážděny zámkovou dlažbou obdélníkového tvaru, se současnou výměnou silničních obrubníků. Vstupy a přechody u chodníků budou vybudovány jako bezbariérové.

V druhé půlce roku se realizace přesune do prostoru pod Radnicí a na celé malé náměstí. Kromě rekonstrukce chodníků bude pod Radnicí vybudována zeď, která zpevní terén. Na podzim budou zároveň se stavebními pracemi zahájeny zahradnické práce v revitalizovaném území a v tomto prostoru dojde také během roku 2009 k výměně stožárů a svítidel elektrického osvětlení.

Celkové náklady projektu, který bude kompletně ukončen příští rok, dosahují 3 200 000 Kč, dotace z Regionálního operačního programu dosahuje téměř 3 mil. Kč.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!