Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Začala největší etapa revitalizace prostranství

31. 03. 2009

Březnové počasí dovolilo stavbařům, aby začali s další fází projektu Revitalizace veřejných prostranství městysu Mlázovice, který je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTSII. Severovýchod.

Loni byl projekt zahájen rekonstrukcí několika chodníků v prostorách Náměstí. Letos stavební práce navazují na již dokončené plochy. Do pololetí budou rekonstruovány chodníky před zdravotním střediskem, poštou a obchodem. Dále výrazně upraveny plochy autobusových zastávek či vyměněny obrubníky kolem parku a lípy před Radnicí. Rovněž dojde k rekonstrukci schodů do areálu kostela. Veškeré chodníky budou budovány ve stejném stylu, jako doposud – tzn. vydlážděny zámkovou dlažbou obdélníkového tvaru, se současnou výměnou silničních obrubníků. Vstupy a přechody u chodníků budou vybudovány jako bezbariérové.

V druhé půlce roku se realizace přesune do prostoru pod Radnicí a na celé malé náměstí. Kromě rekonstrukce chodníků bude pod Radnicí vybudována zeď, která zpevní terén. Na podzim budou zároveň se stavebními pracemi zahájeny zahradnické práce v revitalizovaném území a v tomto prostoru dojde také během roku 2009 k výměně stožárů a svítidel elektrického osvětlení.

Celkové náklady projektu, který bude kompletně ukončen příští rok, dosahují 3 200 000 Kč, dotace z Regionálního operačního programu dosahuje téměř 3 mil. Kč.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!