Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Z náměstí zmizelo bláto a výmoly

11. 12. 2007

Náměstí se na podzim dočkalo rekonstrukce silnice kolem Pomníku padlých. Nevzhledné bláto nahradily nové obrubníky, asfalt, parkovací plochy a chodníky pro pěší. Tento projekt byl finančně podpořen Královehradeckým krajem.

Bláto, výmoly, louže. Tak vypadala část komunikace na mlázovickém Náměstí. Řadu let byla připravována její rekonstrukce, ale bohužel peněz se stálo nedostávalo. Vše se povedlo až v letošním roce. Městečko obdrželo dotaci 192000 Kč z Programu obnovy venkova Královehradeckého kraje, samo přidalo dalších 230000 Kč a tak se mohlo pustit do dlouho očekávaných prací.

Nejprve došlo, v jarních měsících, k opravě kanalizačního potrubí pod komunikací, které bylo již prvorepublikové a v havarijním stavu. Dále byly v této lokalitě provedeny opravy kabelových rozvodů tak, aby byly všechny sítě pod novou komunikací vyřešeny.

O prázdninách začala firma Silnice Jičín, která vzešla jako vítěz ze zadávacího řízení, s rozsáhlou rekonstrukcí. Došlo k položení obrubníků kolem silnice a části parku, čímž se vymezila komunikace tak, aby nedošlo k zajíždění vozidel na trávník. Dále bylo provedeno zhutnění konstrukce vozovky, položení asfaltového koberce, vydláždění parkovacích stání a nových chodníků. Během podzimu došlo k drobným terénním úpravám, montáži dopravního značení a instalaci sloupu veřejného osvětlení.

Rekonstrukce byla dokončena před koncem roku. Naše náměstí je opět atraktivnější a nedochází již k boření vozidel do hlíny a splachu bláta do spodní části obce. Novým uspořádáním prostoru se tak výrazně zvýšila bezpečnost řidičů i chodců. Z městečka zmizela poslední nezpevněná komunikace.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!