Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Výrazné zvýšení bezpečnosti chodců na Náměstí

05. 11. 2009

Úpravy chodníků a obrubníků, které byly provedeny v posledních dvou letech na Náměstí, umožňují chodcům procházejícím centrem městečka, aby se zcela vyhnuli frekventované silnici.

Mlázovické náměstí bylo kdysi oblíbenou promenádou lázeňských hostů, kteří si užívali blaho zdejších rašelinových koupelí. Jako lázeňské a zemědělské městečko netrpělo přílišnou dopravou. Klidné doby již odvál čas, avšak dispozice centra obce vycházející z této doby, přetrvaly dodnes. S narůstající dopravou a bezohledností řidičů, kteří nedodržují povolenou rychlost, narůstalo i riziko pro chodce. Všichni, kteří procházeli mlázovickým náměstím ze severního směru na jih, museli kvůli absenci chodníku v této lokalitě donedávna používat pouze frekventovanou silnici.

Dnes to již neplatí. Díky zadláždění cestiček v parku a následné úpravě autobusové zastávky, se objevila možnost využívat jednu z parkových cest, vedoucích souběžně s hlavní silnicí, pro běžný provoz chodců. Proto městečko rozhodlo o dodláždění dvou krátkých úseků, které propojily trasu sever – jih. Velmi výrazně se tím zvýšila bezpečnost chodců, kteří již nemusí riskovat svým pohybem na silnici III. třídy. Zároveň se zvýšil i komfort a bezpečnost cestujících autobusy. Dnes již nemusí vystupovat do silnice a z autobusových zastávek lze pokračovat do všech směrů pohodlně po chodnících.

Řada lidí již této možnosti využívá, někteří si novinky ještě nepovšimli. Nově vybudovaná cesta přes park bude udržována i v zimních měsících. Provedené úpravy přispívají ke zvýšení bezpečnosti chodců i plynulosti dopravy v centru městečka.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!