Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Všechny ulice jsou již správně označeny

14. 04. 2008

Městečko provedlo obměnu a doplnění tabulí s názvy pro usnadnění orientace v obci.

Označení s pojmenováním ulic doposud na řadě míst v Mlázovicích zcela chybělo, jinde bylo nelogicky umístěno, popřípadě stav některých tabulí byl již pro ostudu. Řada firem a institucí hledajících v naší obci konkrétní adresu měla problémy a stěžovala si, že se zde nelze dobře orientovat. Proto bylo přistoupeno k obměně poškozených tabulí a především k doplnění všude tam, kde chyběly.

Do pojmenování ulic v Mlázovicích vznesl asi největší zmatek proces, při němž došlo v průběhu osmdesátých let minulého století, ke změně názvu několika ulic. Zároveň však staré názvy byly použity pro ulice jiné, čímž byl vytvořen poměrně značný a nepochopitelný chaos. Obecní úřad nyní nechtěl provádět nějaké drastické změny, se kterými je spojena řada úkonů, pro lidi bydlící v dotčené oblasti, proto stávající stav zachoval, i když není příliš logický (jedná se o ulice Na Rašelině, Na Závisti, U Porážky, Přádova apod.). Zbývá ještě pojmenovat bezejmenné ulice a dořešit sporná místa, kde stávající označení koliduje s logickým stavem.

Výrobu nových tabulí zajišťovala Smaltovna Český Brod. Věřte, že jedna tabule stojí 450 Kč a to je ještě cena velmi příznivá. Na trhu lze ten samý výrobek pořídit za téměř dvojnásobek. Městečko v průběhu dubna všechny tabule rozmístilo na správná místa. Obec má sice ze zákona právo umístit uliční tabule na soukromé domy bez souhlasu jejich majitelů, ale vždy jsme se předem, s konkrétním vlastníkem nemovitosti, domluvili.

Nyní by již energetici, pracovníci úřadů či hosté našeho městečka měli bezpečně a rychle nalézt adresu, kterou hledají. Výhledově je počítáno s výměnou zbylých tabulí tak, aby byly všechny ve vynikajícím stavu.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!