Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Voda z městečka konečně odtéká bez problémů

22. 11. 2016

Velmi náročnou opravu má za sebou část kanalizace v Kutnarově uličce.

Již několik let se Radnice chystala vyměnit kanalizační trubky v místní komunikaci za hasičskou zbrojnicí. Kamerové zkoušky potvrdily závažné defekty ve starém betonovém vedení, které funguje jako sběrač splaškové i dešťové kanalizace z téměř poloviny obce.

Vzhledem k velké technické složitosti však byla akce několikrát odložena. Havarijní stav zařízení, stejně jako další plánované zemní práce v této lokalitě, však v letošním roce přinutily vedení městečka provést nutný zásah.

Ten spočíval ve vyjmutí starého skružového potrubí o průměru 800mm a položení nového vedení z plastu. Situaci komplikovaly stísněné podmínky na místě stavby a nepořádek vlastníků ostatních inženýrských sítí v evidenci jejich tras. Sotva bagr kopnul do země, byly nalezeny tři neznámé kabely, o jejichž existenci neměl nikdo ani tušení. Aby toho nebylo málo, na vyměňované kanalizaci postavila někdejší Východočeská energetika dřevěný sloup pro vodiče nízkého napětí. Jakékoliv pokračování v práci by znamenalo pád tohoto zařízení dnešního ČEZu. Dalším problémem bylo nedodržení vzdáleností položených sítí od samotné kanalizace.

I přes nepříznivý začátek dovedli pracovníci smluvní firmy dílo do zdárného konce. Bylo vyměněno zhruba 100m hlavního kanalizačního řádu, dále několik přípojek rodinných domů a hasičské zbrojnice a také obnoveno odvodnění sklepů zbrojnice. Opravy se dočkalo rovněž betonové čelo, z něhož odpadní voda vytéká do otevřeného kanálu.

Při stavbě se již pamatovalo na novou komunikaci. Stroje proto odvezli mnoho kubíků nevhodného materiálu tvořícího zásyp potrubí i další vrstvy a nahradilo jej kvalitní kamenivo s atestem pro dopravní stavby.

Na jaře příštího roku zde společnost ČEZ Distribuce provede kabelizaci vedení nízkého napětí a spolu s ní obec položí nové rozvody veřejného osvětlení. Pak již nebude nic bránit tomu, aby zde, po řádném slehnutí výkopů, položil finišer nový asfaltový povrch.

Havarijní stav na důležitém uzlu byl odstraněn, velké objemy odpadních vod z městečka mohou bezproblémově odtékat pryč. Mlázovice však mají vytipované další lokality, kde je stav kanalizace velmi problematický. Postupně budou opravovány dle finančních možností a technické významnosti.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!