Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vítání občánků mezi kapkami deště

28. 08. 2021

V sobotu 28. srpna 2021 uspořádalo městečko Mlázovice letos první Vítání občánků.

V uplynulých měsících se v Mlázovicích narodilo mnoho miminek. Bohužel současná doba kulturním akcím moc nepřeje. Představitelé městečka dlouho zvažovali, jak to zařídit, aby rodiny nových občánků o oblíbenou společenskou událost nepřišly. Jediným řešením se ukázalo být přesunutí akce z obřadní síně někam ven. Z mnoha důvodů padla volba na altán v zahradě místního domova důchodců. A bylo to dobré rozhodnutí. Pořadatelé vítání moc děkují paní ředitelce Evě Lyczkowské za zapůjčení místa a za krásnou výzdobu. Také další zaměstnanci byli všemožně nápomocni zdárnému průběhu akce.

Velkým strašákem však bylo počasí, které je letošní léto více než rozmarné. Pořadatelé do poslední chvíle trnuli, zda déšť a vítr celou slavnost nezhatí. Bez několika kapek se to sice neobešlo, ale chvilkami vykouklo i sluníčko, a tak si Matouš Vích, Viktorie Hátlová, Andrea Kutková, Filip Kupka, Vojtěch Herbrych i všichni jejich blízcí vítání náležitě užili.

I přes změnu místa, vše ostatní probíhalo dle osvědčeného scénáře. Gabriela Čeřovská každou rodinu přivítala a představila panu místostarostovi Aleši Kodydkovi, který přednesl slavnostní řeč. Spolu s ním popřál dětem mnoho štěstí a zdraví do života i pan starosta Tomáš Komárek. Miminkům nad kolébkou přednesly krásné básničky Tereza Čeřovská, Kamila Robová, Anežka Nováková a Amálie Stránská. Všechny holčičky byly moc šikovné, miminka je zaujatě poslouchala a babičky dojaly k slzám. Rodiče a svědci vše zpečetili podpisy do ručně psané a malované pamětní knihy. Maminky potěšila květina, tatínci převzali dárek pro mrňousky.

Všechny tyto milé chvíle na památku zvěčnila fotografka Blanka Komárková. Každá rodina ještě dodatečně dostane CD s fotografiemi a fotoknihu.

Kolébka dlouho zahálet nebude, už 11. září se bude konat další vítání občánků.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!