Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vedení městečka pokračuje beze změn

08. 11. 2018

V pondělí 5. listopadu 2018 se sešlo nové zastupitelstvo městečka na ustavujícím zasedání pro období 2018-2022. Přinášíme zajímavé body z průběhu jednání.

1. Všichni zastupitelé složili svůj slib a ujali se výkonu mandátu.

2. Bylo rozhodnuto, že volba starosty a místostarosty proběhne veřejným hlasováním. Dále, že místostarosta bude neuvolněný (funkci bude vykonávat při zaměstnání) a starosta uvolněný (bude pro obec pracovat na hlavní pracovní poměr). Situace tak zůstává stejná jako v předchozích volebních obdobích.

3. Jako starosta byl opět zvolen pan Tomáš Komárek. Tuto funkci bude vykonávat již čtvrté volební období v řadě (jako starosta začíná třináctý rok).

4. Místostarostou zvolili zastupitelé pana Ing. Aleše Kodydka, který místostarostu zastával i v uplynulém období.

5. Dále zastupitelé zvolili pana Stanislava Bytnara předsedou finančního výboru (i on pokračuje ve funkci). Dalšími členy finančního výboru jsou Bc. Simona Votrubová a pan Miloš Malina.

6. Předsedou kontrolního výboru byl zvolen pan Tomáš Čeřovský, členy pan Martin Vágenknecht a pan Jiří Kutnar.

7. Již několikáté volební období se zastupitelé vzdali nároku na odměny. Kromě starosty, který pobírá plat za výkon pracovního poměru a místostarosty, který bude dostávat odměnu v silně redukované výši (oproti doporučeným tabulkám a zvyklostem), se všichni zastupitelé rozhodli, že svoji funkci chápou jako čestnou službu své obci a odměnu pobírat nebudou. Z prostředků ušetřených na odměnách zastupitelů budou uspokojovány žádosti o příspěvky z oblasti práce s dětmi, kultury a sportu. Před tímto rozhodnutím je nutné smeknout, neboť v naprosté většině obcí dochází k výplatám odměn zastupitelům, mnohde ještě kumulativně navýšeným o další funkce.

Poznámka: Všichni, kteří kandidovali do volených funkcí, byli jedinými kandidáty. Nikdo další ze zastupitelů se o žádný z uvedených postů neucházel.

 

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!