Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vedení městečka po volbách beze změn

21. 10. 2022

V pondělí 17. října 2022 se sešlo nové zastupitelstvo městečka na ustavujícím zasedání pro funkční období 2022-2026. Přinášíme zajímavé body z průběhu jednání.

1. Všichni zastupitelé složili svůj slib a ujali se výkonu mandátu. Oproti předchozímu funkčnímu období došlo v zastupitelstvu pouze k jedné změně. Paní Kristínu Robovou, která nekandidovala, nahradila Zdeňka Kutková. Ostatní zastupitelé pokračují.

2. Bylo rozhodnuto, že volba starosty a místostarosty proběhne veřejným hlasováním. Dále, že místostarosta bude neuvolněný (funkci bude vykonávat při zaměstnání) a starosta uvolněný (bude pro obec pracovat na hlavní pracovní poměr). Situace tak zůstává stejná jako v předchozích funkčních obdobích.

3. Jako starosta byl opět zvolen pan Tomáš Komárek. Tuto funkci bude vykonávat již páté volební období v řadě (jako starosta začíná sedmnáctý rok).

4. Místostarostou zvolili zastupitelé pana Ing. Aleše Kodydka, který tento post zastával i v uplynulém období.

5. Dále zastupitelé zvolili pana Stanislava Bytnara předsedou finančního výboru (i on pokračuje ve funkci). Dalšími členy finančního výboru jsou Bc. Simona Votrubová a pan Ing. Aleš Kodydek.

6. Předsedou kontrolního výboru byl zvolen pan Tomáš Čeřovský (rovněž pokračuje ve funkci), členy pan Martin Vágenknecht a pan Jiří Kutnar.

7. Již několikáté volební období se zastupitelé vzdali nároku na odměny. Kromě starosty, který pobírá plat za výkon pracovního poměru a místostarosty, který bude dostávat odměnu v silně redukované výši (oproti doporučeným tabulkám a zvyklostem), se všichni zastupitelé rozhodli, že svoji funkci chápou jako čestnou službu své obci a odměnu pobírat nebudou. Z prostředků ušetřených na odměnách zastupitelů budou uspokojovány žádosti o příspěvky z oblasti práce s dětmi, kultury a sportu. Toto rozhodnutí si zaslouží velký respekt a poděkování, neboť v naprosté většině obcí dochází k výplatám odměn zastupitelům, mnohde ještě kumulativně navýšeným o další funkce.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!