Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vánoční výstava zpříjemnila předvánoční shon

17. 12. 2009

Od pátku 11. prosince 2009 do neděle 13. prosince 2009 se konal na sále Radnice v Mlázovicích již 5. ročník vánoční výstavy. Návštěvníci shlédli řadu zajímavých exponátů a doprovodný program.

Ve vánočně vyzdobeném sále bylo mnohé k vidění. Více než dvacítka Betlémů od dřevěných, přes papírové až po vytvořené z ořechů nebo z Fimo hmoty, v pecce od manga. Dále adventní věnce, košíčky pletené z novinového papíru, dřevěné a drátěné sochy a již tradičně překrásné výrobky obyvatel Domova důchodců v Mlázovicích.

V pátek i v sobotu bylo možné vidět betlémáře Kristiána Richteru ze Staré Paky, který vyřezával dřevěné figurky, před zraky návštěvníků a zodpovídal jejich dotazy. Zájemci si mohli zakoupit pohlednice s jeho Betlémy, dřevěné ozdoby či spony do vlasů.

Do starých časů nás zavedla obdivovaná stará školní lavice, psací stroje, dobové pohlednice či stromeček vyzdobený starožitnými ozdobami.

V sekci ,, KDO SI HRAJE NEZLOBÍ “ byly k vidění mašinky, modely aut či bojové techniky a letadla. Nejen tatínkové obdivovali sbírku motocyklů a také vozů Ferrari.

Pro naše nejmenší byla připravena tvůrčí dílna, ve které si mohli namalovat sádrového koníčka, kočičku nebo pejska. Zatímco dětičky tvořily svá dílka, mimochodem všem se moc povedla, rodiče mohli nakoupit dárky z bohaté nabídky hraček.

Hlavním hřebem výstavy bylo tradiční divadelní představení v podání obyvatel mlázovického domova důchodců, kteří pod vedením Gabriely Čapounové sehráli novou pohádku „O Otesánkovi“. Jako vždy byli úžasní a sklidili veliké ovace. Všichni se těšíme opět za rok nashledanou.

Dovolte, abych touto cestou poděkovala všem, kteří bezplatně zapůjčili vystavené exponáty. Všem, kteří pomohli s vlastní realizací výstavy, městečku Mlázovice za poskytnuté prostory a propagaci a především návštěvníkům za to, že se přišli podívat. Vím, že letošní chřipková epidemie zasáhla i do jejich řad, ale věřím, že se výstava líbila a za rok Vás budu moci přivítat na jejím šestém ročníku.

Veselé Vánoce, hodně zdraví, štěstí, lásky, pohody a v roce 2010 jen to nej

přeje ze srdce Dáša Šimůnková

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!