Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


V Mlázovicích na úřadě opět vyřídíte více

11. 01. 2009

Celorepublikový systém CZECHPOINT, který provozuje i Obecní úřad v Mlázovicích, rozšiřuje od 1. ledna 2009 počet úředních agend nabízených občanům. Nejzajímavější pro veřejnost je patrně poskytování výpisu z trestné karty řidiče.

Pokud se toužíte dozvědět, jestli náhodou nemáte v evidenci úřadů zaznamenán nějaký ten trestný bod za dopravní přestupek, lze to nyní zjistit velmi jednoduše. Ověřený výpis z trestné karty řidiče (bodového hodnocení osoby) Vám na počkání zhotoví na mlázovickém Obecním úřadě. Tento výpis je poskytován z Centrálního registru řidičů vedeném Ministerstvem dopravy. Správní poplatek činí 50 Kč. Potřebovat budete pouze občanský průkaz nebo cestovní pas a lepší je i přítomnost řidičského průkazu. A poté již můžete doufat, že Vám výsledek z evidence řidičů nezhorší náladu (o přidělení trestných bodů řidiče totiž úřady nijak neinformují a automaticky je shromažďují v systému).

Další novinkou, kterou CZECHPOINT dokáže, je vydání ověřeného výpisu ze Seznamu kvalifikovaných dodavatelů. Ten vede Ministerstvo pro místní rozvoj jako součást systému o veřejných zakázkách. Tato služba je určena především firmám a dodavatelům, kteří mají zájem ucházet se o veřejné zakázky.

Posledním doplňkem je registr autovraků ISOH. Ten využívají autorizovaní provozovatelé autovrakovišť. Prostřednictvím CZECHPOINTu lze provést registraci provozovatele autovrakoviště a předat mu vlastní hesla do systému ISOH.

Samozřejmě zůstávají v platnosti dosavadní oblíbené služby CZECHPOINTu, jako jsou ověřené výpisy z Katastru nemovitostí, Živnostenského rejstříku, Obchodního rejstříku, Rejstříku trestů či možnost registrovat novou živnost nebo provádět změny v již provozované. Veškeré služby přispívají k výrazné úspoře času a peněz občanů a zjednodušují komunikaci s úřady. Potěšitelné je, že Ministerstvo vnitra neustále CZECHPOINT rozšiřuje a tak se mohou občané těšit, že v době několika málo let budou moci vyřešit většinu kontaktů s úřady pouhou návštěvou svého domácího Obecního úřadu, kde se již o vše postará výše uvedený informační systém.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!