Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


V Mlázovicích konečně funguje pečovatelská služba

24. 03. 2017

Pečovatelky každý den pomáhají seniorům zajistit základní potřeby.

Městečko se snažilo více než deset let, aby na jeho území byla poskytována terénní pečovatelská služba. Ta je dostupná ve většině měst republiky, ale v části jičínského okresu to byl dlouhou dobu neřešitelný problém. Žádné z organizací, které pečují o seniory, se nechtělo zajíždět do Mlázovic a okolních obcí.

Vše se změnilo od 1. ledna 2017. Oblastní charita v Jičíně rozšířila své služby a pečovatelky začaly zajíždět také do Mlázovic, Chotče, Svatojanského Újezda, Šárovcovy Lhoty, Konecchlumí a Lužan. V rámci zákonem definované sociální služby nabízejí seniorům celou paletu služeb. Pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti nebo zprostředkování kontaktu s úřady, různými institucemi, lékaři apod.

Zjednodušeně řečeno vše potřebné, aby měli senioři ve svém vlastním domově zajištěny základní životní podmínky, když už si je nedokážou zajistit sami. Díky pečovatelské službě mohou lidé zůstávat mnohem déle ve svém vlastním prostředí, namísto toho, aby předčasně odcházeli do domovů pro seniory.

Pečovatelskou službu si částečně klienti platí sami (ale mohou tak činit z finančního příspěvku na péči od státu), dále je provoz hrazen z dotací státu, kraje, darů od sponzorů a podobně. Na provoz přispívá také městys Mlázovice i okolní obce.

Pokud někdo pečovatelskou službu v Mlázovicích potřebuje využívat, lze jednoduše kontaktovat Oblastní charitu Jičína na telefonu 737 139 089 a její pracovníci již domluví a zařídí vše potřebné. Službu lze maximálně přizpůsobit potřebám a požadavkům každého ze zájemců.

Díky rozšíření působnosti pečovatelské služby získávají senioři v městečku trvale účinnou pomoc při zajišťování každodenních potřeb. Zvyšuje se tím kvalita života na venkově a možnost přijatelně žít ve své domácnosti. Společnost tím vrací svým nejstarším občanům část úsilí, které vynaložili během života na její rozvoj.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!