Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


V Mezihoří již po lepší cestě

02. 07. 2017

Městečko opravilo v místní části Mezihoří komunikaci vedoucí k Javorce. Obyvatelé si pochvalují, že se dostanou domů bez problémů za každého počasí.

Mezihoří zná většina obyvatel Jičínska jako výborný lyžařský areál. V této lokalitě však žije trvale i několik obyvatel a několik dalších zde má rekreační objekty. Městečko se snaží o tuto svoji část v rámci možností pečovat stejně jako o zbytek území.

Již delší dobu si majitelé přilehlých nemovitostí stěžovali na špatný technický stav cesty vedoucí z hlavní silnice Šárovcova Lhota – Ostroměř k mostu přes Javorku. Cesta byla špatně odvodněna, kraje se na mnoha místech odlamovaly, při větších srážkách nebo tání sněhu zde byly až 30cm koleje, které mnohdy zásadním způsobem omezovaly schůdnost. Vzhledem k tomu, že pro několik objektů se jedná o jediný přístup, nešlo nápravu již déle odkládat.

V červnu letošního roku byla provedena dlouho očekávaná oprava. Nejprve byly odebrány měkké blátivé vrstvy, poté provedeno odvodnění, vymodelována opěrná patka směrem do louky a v poslední fází rozhrnuta jemná štěrkodrť sloužící jako finální povrch. Všechny vrstvy byly řádně uhutněny. Jako poslední přišly na řadu drobné terénní úpravy, které dokončily celou opravu. Zbylý materiál navíc vylepšil povrch parkoviště sloužícího lyžařům, houbařům i všem dalším návštěvníkům malebného údolí.

Díky opravě došlo k výraznému zkvalitnění přístupu k nemovitostem v této části městečka. Veškeré provedené práce byly prováděny s citem a rozmyslem tak, aby navázali na štětování položené našimi předky v minulém století. Vzhledem k přímému nákupu materiálu z lomu i zemních prací od jejich poskytovatelů, náklady na dílo dosáhly rozumných 60 tisíc Kč, oproti navrhovaným 350 tis. Kč ze strany velkých stavbařských firem.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!