Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Tvorba projektu na Cihelnu je v plném proudu

21. 07. 2007

Zajímá Vás, jak bude rozčleněno území bývalé Cihelny na jednotlivé parcely? Jaká bude jejich velikost? Kudy povedou komunikace. Právě Vám je určen tento článek. Podívejte se, jak Mlázovice změní u koupaliště svoji tvář!

Tvorba projektové dokumentace na nové zástavbové území bývalé Cihelny značně pokročila. Již je známa definitivní podoba rozvržení jednotlivých stavebních parcel, jejich výměr, tvar a délka doprovodných komunikací a další potřebná data. Celé území bylo rozčleněno na 13 stavebních parcel. Výměra pozemků se pohybuje od 740m2 do 1214m2, což dává možnost každému zájemci, aby si vybral, dle svých potřeb a možností. Tvar komunikací byl uzpůsoben na bezproblémové míjení vozidel v obou směrech, dále se předpokládá s rekonstrukcí stávající komunikace od křižovatky na Kváčov až k trafostanici. Městys má rovněž dořešeny přípojky všech sítí, které budou dovedeny na každou parcelu (voda, splašková kanalizace, dešťová kanalizace, telefon, plyn, elektrika). Tento projekt rovněž počítá s případným rozšiřováním zastavovaného území v dalších letech (napojováním komunikací, dostatečnou dimenzí síťových připojení). Ve špičce „Macnarky“, naproti koupališti, bude vytvořeno parkoviště pro návštěvníky této oblasti. Zároveň bude obsahovat prvky protipovodňové ochrany proti případným přívalovým dešťům z Chlumů nad koupalištěm.

Vše bylo realizováno v rekordním čase 3 měsíců, v průběhu podzimu by měla obec obdržet Územní rozhodnutí a poté stavební povolení. Na jaře 2008 budou vybudovány všechny sítě. Prodej pozemků je pracovně naplánován na letošní zimu, ale závisí na stanovení ceny síťových přípojek, která bude do ceny pro stavebníky rozpočítána. Již nyní městys registruje zvýšený zájem stavebníků. Veškeré informace o prodeji parcel (až bude aktuální) budou k dispozici v tomto zpravodaji, na internetových stránkách obce a na vývěsce OÚ.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!