Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Turistické tabulky na domech kompletně vyměněny

28. 12. 2008

Městečko se může pochlubit velkou zajímavostí. Více než tři desítky domů zdobí zbrusu nové tabule se zajímavými fragmenty z jejich historie. Nyní byla dokončena jejich výměna a doplnění.

Více než rok trvala výměna turistických tabulí na řadě mlázovických domů. Tabule jsou již od sedmdesátých let minulého století významnou atrakcí pro návštěvníky našeho městečka. Informují o řadě zajímavých historických událostí a o životě důležitých osobností našeho městečka i jeho hostů. Drtivá většina majitelů domů, které tabule nesou, považuje za velkou prestiž, že právě v jejich domě se v minulosti událo něco zajímavého nebo významného.

Většina z tabulek byla umístěna na domy před více než třiceti lety. Jejich doplnění poté probíhalo ještě v osmdesátých letech. A protože zub času hlodá neúprosně, přestávalo být písmo čitelné. Proto se zastupitelstvo počátkem roku 2008 rozhodlo, že provede jejich obnovu. Ovšem stav tabulí rekonstrukci neumožňoval a tak byly všechny vyrobeny znovu. Kromě obnovy dosavadních, bylo přidáno i několik nových. Informační texty prošly jazykovou a gramatickou korekturou, mnohde byly doplněny další informace. Tabule byly nově vyrobeny z hliníku, aby nekorodovaly, text byl vyroben ze speciálních fólií, které zaručují vysokou životnost i za působení tvrdých povětrnostních podmínek.

Celkem bylo namontováno v Mlázovicích a Mezihoří 34 tabulí. Podávají zajímavé informace o našem městečku a jsou jeho velkou zvláštností, která v okolí nemá obdobu.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!