Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Tomáš Komárek pokračuje jako starosta městečka

04. 11. 2014

Místostarostou zůstává Aleš Kodydek, zvoleni byli také předsedové a členové finančního i kontrolního výboru.

Noví mlázovičtí zastupitelé se poprvé sešli na ustavujícím zasedání v pondělí 3. listopadu 2014. Hlavním programem jednání byla volba představitelů městečka. Funkci starosty obhájil Tomáš Komárek, který v této pozici začíná třetí volební období. Ani na postu místostarosty nedošlo k žádné změně, důvěru získal Aleš Kodydek.

Zastupitelé rovněž ustavili finanční a kontrolní výbor, jejichž činnost vyplývá ze zákona. Předsedou toho finančního se stal Stanislav Bytnar, stejně jako v předchozích letech. Doplnila ho Marcela Huťová a Simona Votrubová.

Jedinou změnou je obsazení předsedy kontrolního výboru. Irenu Fišerovou, která již ve volbách nekandidovala, nahradila Kristína Robová, dalšími členy jsou Zdeněk Fišer a Zdeněk Skrbek.

Zastupitelé se jednoznačně shodli, že budou pokračovat v dlouholeté mlázovické tradici a nebudou pobírat za svoji práci odměny. Své funkce chápou jako čestné a rádi pro svoji obec něco vykonají. Toto rozhodnutí není v okolí zcela obvyklé, městečku však ušetří nemalé peníze na potřebné projekty.

Kromě náležitostí souvisejících s ustavujícím zasedáním, pokračovalo zasedání nejvyššího orgánu obce běžným programem. Schválil Plán společných zařízení, který byl vyprojektován v rámci procesu Komplexních pozemkových úprav katastrálního území Mlázovice. Jedná se o dokument, který definuje veřejně prospěšné stavby v katastru, jako jsou cesty, biokoridory, vodní toky a další prvky významné pro ekologickou stabilitu a dostupnost krajiny. Dokument je propracovaným kompromisem mezi požadavky životního prostředí a hospodařících zemědělců i obce, který v důsledku zajistí trvale udržitelný rozvoj Mlázovic.

Schváleno bylo také přijetí drobné dotace na technické vybavení pro jednotku sboru dobrovolných hasičů, kterou městečku pro rok 2014 poskytne Královéhradecký kraj.

Na závěr obdrželi zastupitelé informace o dokončených a rozpracovaných projektech obce.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!