Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Tenistům konečně přálo počasí

29. 08. 2013

Mlázovičtí tenisté připravili ve dnech 23. až 25. srpna 2013 další ročník kvalitně obsazeného turnaje, který se odehrál na kurtech u místního koupaliště.

O třetím srpnovém víkendu proběhl již pátý ročník tenisového turnaje v Mlázovicích, na který se přihlásilo celkem osm hráčů. Turnaj  byl rozlosován do dvou  skupin po čtyřech hráčích. Do první skupiny páteční los určil Martina Šídla, Martina Čapka, Tomáše Slámu a Tomáše Herbrycha. Zde  zvítězil jednoznačně třemi výhrami Martin Šídlo. Do druhé skupiny byl nalosován Jiří John, Lukáš Rolf, Vlastimil Šídlo a Martin Všetečka ml. V ní probíhaly velmi vyrovnané souboje z nichž jako vítěz vzešel  Jiří John. Celkem se odehrálo 12 základních zápasů.          

Turnaj dále pokračoval nedělními semifinálovými duely. První hra byla velmi dlouhá a napínavá, utkali se v ní bratři Šídlovi, z nichž úspěšně vyšel do finále Vlastimil s výhrou 2:1 na sety. Druhé semifinále si zahrál Tomáš Sláma, přičemž porazil Jiřího Johna na sety 2:0. Následně se o třetí místo střetnul Jiří John a Martin Šídlo, který s výsledkem 1:6 a 4:6 zvítězil.

Finále začalo v neděli 25.8. úderem třetí hodiny odpolední.  Oba finalisté sehráli velmi vyrovnané a téměř dvě hodiny trvající utkání, za hlasité podpory mnoha diváků. Hráči předvedli téměř  "profesionální  tenis", spočívající v dlouhých výměnách, dobíhání zkrácených míčků a dalších tenisových "lahůdkách". Vítězem celého turnaje se stal zaslouženě Tomáš Sláma závěrečným  výsledkem 6:7, 6:3, 6:4.

Turnaj lze hodnotit velmi kladně. Diváci shlédli zajímavé zápasy, po několika letech vyšlo také počasí. Pořadatelé děkují sponzorům - městečku Mlázovice, Tomáši Herbrychovi a  Zdeňku Fišerovi a již nyní zvou hráče i diváky na další ročník turnaje.


Celkové pořadí:  1. Tomáš Sláma, 2. Vlastimil Šídlo, 3. Martin Šídlo, 4. Jiří John, 5. Martin Čapek, 6. Martin Všetečka ml., 7. Lukáš Rolf, 8. Tomáš Herbrych


Text a foto Tomáš Herbrych             

 

                                                                                                                                             

                                                                                                                                            

                                                  

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!