Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Systém obecního rozhlasu prošel rekonstrukcí

20. 08. 2007

V průběhu letošního roku došlo k řadě oprav místního rozhlasu, dozvučení některých částí obce a výměně mnoha rozvodů. Posledním krokem rekonstrukce byla nucená výměna rozhlasové ústředny.

Obecní rozhlas v Mlázovicích byl vybudován v 50. letech minulého století. Od té doby prošel řadou větších či menších oprav a rozšíření. V posledních letech se zhoršoval jeho technický stav a množství poruch se neúměrně navyšovalo. Na jaře letošního roku bylo vyměněno mnoho nefunkčních nebo špatně hrajících reproduktorů za nové. Dále bylo položeno nové zemní vedení rozhlasu uprostřed náměstí, za již nevyhovující kabel vedený vzduchem. Na žádost některých občanů byly přidány nové reproduktory v úsecích, které byly špatně ozvučeny. V průběhu prázdnin byla rovněž dovedena nová odbočka rozhlasu do Rybníček.

Když se již zdálo, že je vše opraveno a v pořádku, došlo ke zkratu další části zemního vedení, jehož důsledkem bylo totální vyhoření rozhlasové ústředny. Vzhledem k tomu, že na ústřednu z roku 1971 již nejsou k dispozici žádné náhradní díly, došlo k její výměně za novou. Dále byly opraveny vady na kabelových rozvodech.

V tuto chvíli máme modernizovaný a plně funkční rozhlas, který je připraven přinášet obyvatelům městečka aktuální informace. Systém zároveň slouží jako varovný pro případné mimořádné události.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!