Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Střecha na bytovém domě č.p.1 se dočkala opravy

25. 09. 2009

V průběhu srpna a září 2009 provedli pracovníci firmy Ruhill Nová Paka generální opravu střechy na bytovce č.p.1 v Novopacké ulici. Kromě střechy byly vyměněny i veškeré doplňky, klempířské prvky a instalován nový hromosvod.

Konec obav ze škod na vybavení bytů a konec přetékajících kbelíků na půdě, které museli nájemníci vynášet po každém větším dešti. To jsou nejpříjemnější zprávy pro obyvatele bytovky č.p.1 v Novopacké ulici. Městečko bylo donuceno odstranit havarijní stav staré střechy, který již několik let ohrožoval všechny nájemníky. Dům sice prošel výraznou rekonstrukcí v roce 2000, ale střecha zůstala původní z počátku šedesátých let. Teprve v letošním roce se podařilo nalézt v rozpočtu peníze na její kompletní opravu.

Staré eternitové šablony praskaly ve velkém množství, jejich dílčí výměna byla ovšem téměř nemožná. Vždy během opravy poškozených kusů došlo k poškození křehkých částí v okolí a situace se čím dál častěji opakovala. Proto byla stará eternitová krytina, včetně značně prohnilého podbití demontována, došlo k vyspravení a impregnaci krovu, montáži nových latí a krytiny. Tentokráte byly vybrány betonové tašky s akrylátovým nástřikem od firmy KM Beta.

Kromě krytiny byly také kompletně vyměněny střešní průlezy, lávky, prostupové tašky a další doplňky. Namísto poškozených pozinkovaných okapů byly namontovány hliníkové, které nekorodují a nemusí se natírat. Instalován je také nový hromosvod a systém proti padání sněhu ze střechy. Celkové náklady opravy se pohybují kolem 280 000 Kč. Střecha na uvedeném domě jistě sluší okolí, bohužel podobných problematických má městečko ve svém majetku ještě stále dost.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!