Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Starosta městečka uvítal nové občánky

01. 09. 2007

Tři chlapci a děvčátko vstoupili tuto sobotu 1.9.2007 oficiálně do života našeho městečka během slavnostního ceremoniálu v zasedací síni Radnice.

Vítání občánků - tento obřad, který v dnešní době téměř nahrazuje tradiční křtiny. Často první slavnostní chvíle v životě malého človíčka.

Městečko Mlázovice mělo tu čest přivítat své nové občánky Samuela Zhoufa, Vanesku Johnovou, Martínka Froše a Dominika Memmela. Tuto malou slavnost si nenechali ujít ani sourozenci, prarodiče a další blízcí, kteří spolu s rodiči maličkých prožili nezapomenutelné, dojemné chvíle.

Role ceremoniáře se pro tentokrát ujal náš pan starosta Tomáš Komárek. Organizaci obřadu měla na starosti paní místostarostka Zdenka Rechcíglová, hudební doprovod obstaral Míra Dvořák, fotografovala Blanka Johnová. O krásné kulturní zpestření obřadu se postaraly Renata Kubíčková, Veronika Huťová a Kateřina Viková, které přítomným přednesly  básničku a za doprovodu hry na kytaru zazpívaly.

Svůj slib, že z děťátka vychovají řádného člověka, stvrdili rodiče, spolu se dvěma svědky, podpisy do pamětní knihy. Tento akt se provádí již od 70.let, takže mnozí dnešní rodiče by našli v knize zápis o svém vlastním vítání.

Každé děťátko dostalo jako upomínku na tuto slavnostní chvíli pár drobných dárečků, maminky potěšila krásná kytička. Všechny rodiny obdrží fotografie z průběhu ceremoniálu v digitální podobě na CD v grafice našeho městečka.

Věřím, že pro každou z rodin se z dnešního Vítání občánků stane důležitá rodinná událost, na kterou budou ještě dlouho vzpomínat.

 

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!