Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Správa silnic provedla opravy cesty do Chotče

22. 10. 2007

Zástupci obce se několik let snažili o opravu silně poškozených úseků silnice III. třídy mezi Mlázovicemi a Chotčí. V letošním roce došlo konečně k úplné opravě rozpadlého úseku při vjezdu do Mlázovic a částečné opravě propadlin na hrázi.

Stav řady komunikací II. a III. třídy, které jsou ve správě Královehradeckého kraje je žalostný. Nejinak tomu je prakticky na všech příjezdových cestách do Mlázovic. Jedním z nejhorších úseků vůbec byla asi 150m dlouhá část při výjezdu z Mlázovic směrem na Choteč. Při kompletní rekonstrukci vozovky v roce 1987, kdy byla položena většina asfaltu v městečku a dále vyasfaltována silnice do Chotče, byl zmiňovaný úsek z neznámých důvodů vynechán a od té doby jen mnohokrát lokálně záplatován. Vzhledem ke špatnému sklonu vozovky zde hlavně po zimě zůstávala stát voda a situace se rok od roku zhoršovala.

Po mnohaletém snažení našeho Obecního úřadu, došlo v říjnu ke kompletní opravě. Poškozený úsek byl zfrézován, natřen speciální emulzí a byla provedena pokládka asfaltového koberce ve dvou vrstvách, s ohledem na správný odtok vody. Celkové náklady na realizaci akce dosáhly téměř půl milionu korun. Dva týdny poté provedli pracovníci správy a údržby silnic částečnou opravu propadlých a nebezpečných míst  na hrázi. Na rozsáhlejší opravu nemá kraj peníze. Stav silnice do Chotče se po těchto dvou opravách výrazně zlepšil, i když stále není ideální.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!