Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Sportovci se vrátili do opravené tělocvičny

01. 10. 2012

Po tříměsíční odstávce sloužící první etapě rekonstrukce, se pro sportovce opět otevřela mlázovická sportovní hala. Letos byla vyměněna okna, vybudováno nové topení a namontováno nové osvětlení. Hala byla také vymalována.

Prostory pro sportovce byly před rekonstrukcí v dezolátním stavu. Prakticky nebylo možné sportoviště větrat, protože většinu ocelových oken nešlo otevřít. O obrovských ztrátách tepla způsobených nedokonalou těsností okenních prvků, které tvoří více než polovinu obvodových stěn není třeba pochybovat. Uživatelé tělocvičny si často stěžovali na silný průvan, který byl v zimních měsících při sportu cítit.

Ve špatné kondici se nacházel i celý systém topení. Rozvody staré přes 35 let vedly venkovním terénem a jejich slabá izolace způsobovala citelné ztráty energie, následně i vody. K tomu se ještě připojilo několik odpojených radiátorů zničených korozí a výsledkem byla nemožnost solidního vytopení haly v zimních měsících.

Velmi nebezpečné bylo i osvětlení. Kromě nízké intenzity osvitu způsobené ukončenou životností všech prvků, docházelo často k úniku oleje ze zářivkových kondenzátorů, který odkapával na palubovku. Lze hovořit o velkém štěstí, že na mastných skvrnách na podlaze nedošlo k žádnému zranění. Problematicky se jevily rovněž nepoužívané nasávací otvory klimatizace, které spolehlivě sloužily v podzimních měsících hmyzu jako vstupní brána do úkrytu. Několik týdnů museli sportu chtiví zájemci nejprve uklízet stovky much z podlahy, než bylo možné zahájit jakoukoliv aktivitu.

Havarijní stav mnoha technologií byl již tak vážný, že by s největší pravděpodobností muselo dojít k uzavření tělocvičny již během nadcházející zimní sezóny. Naštěstí se tak nestane. Radnici se po  několikaletém úsilí podařilo získat dotaci ve výši 500 000 Kč z Programu rozvoje venkova Ministerstva zemědělství, prostřednictvím opatření Leader. Peníze se podařilo sehnat díky výzvě Místní akční skupiny Brána do Českého ráje, která podporuje obnovu venkovské infrastruktury.

Dalších 400 tisíc korun přidalo městečko z vlastního rozpočtu. Během letních měsíců došlo k výměně oken, rekonstrukci topení, včetně nové kotelny přímo pro tělocvičnu, výměně osvětlení a výmalbě haly. V průběhu oprav provedli pracovníci městečka náročnou demontáž nefunkční vzduchotechniky, která nebyla nikdy užívána. Kvůli nevyhovující bezpečnosti byla také demontována šplhadla a žebřiny. Veškeré práce proběhly přesně podle předpokladů. Nyní tělocvična vypadá jako nově postavená.

I přes razantní úpravu projektu, nejnižší možné vysoutěžené ceny od dodavatelů a získanou dotaci lze říci, že na finanční možnosti městysu byly provedené práce nákladné. Městečko však vyřešilo havarijní stav významného prvku své občanské vybavenosti. Podpořilo tím rozvoj sportu a volnočasových aktivit na svém území, ale i v okolí.

V letošním roce byla provedena 1. etapa rekonstrukce. Zastupitelé plánují další dvě. V roce 2013 obnovu sociálního zařízení, šaten a podlahových krytin v zázemí, které jsou rovněž na konci životnosti. Na přes rok by měla být provedena závěrečná etapa – výměna palubovky.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!