Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Služby mají nového pomocníka

13. 06. 2021

Nový traktor Zetor Proxima bude spolehlivější a ušetří provozní náklady.

Obecní Mlázovické služby, s.r.o. zajišťují celou řadu komunálních činností pro Mlázovice i široké okolí. Mezi nejdůležitější patří údržba obce, obsluha sběrného dvora, doprava, sečení příkopů a úklid sněhu. Vytíženost techniky je obrovská, a proto je nutná její velká spolehlivost.

Dosavadní traktor Zetor Proxima 100 Plus již začínal u obce svoji jedenáctou sezónu. Tachometr ukazoval 8500 mth a nastal nejvyšší čas rozhodnout, zda-li jej ponechat v provozu i nadále a počítat s repasemi jednotlivých agregátů a určitou provozní nespolehlivostí, nebo ho, za poměrně rozumnou částku, prodat a pořídit stroj nový.

Nakonec padla volba na pořízení nového traktoru. Důvodů bylo několik. Finanční výhodnost (koupě za speciální marketingovou cenu výrobce s rozšířenou zárukou - což je několik let bez starostí a nákladů), dobrá cena ojetého stroje na trhu, dále poslední možnost zakoupit traktor s motorem bez močoviny (výjimka výrobci končí v červnu 2021) a skutečnost, že si starý traktor fakturací za provedené služby na výměnu fakticky vydělal.

Z těchto i dalších důvodů se zastupitelé rozhodli pro nákup nového Zetoru. Po podrobném výběru padla volba na model Proxima HS 110. Jednoduchý, spolehlivý, komfortní, dobře vybavený stroj. Ideální pro požadované úkony. Samozřejmě obec zvažovala i nabídky jiných značek, ale vzhledem k vyšší pořizovací ceně a především k mnohem vyšším cenám náhradních dílů a servisu, zůstaly Mlázovice věrné „domácí červené značce“.

Po různých úpravách je nový Zetor již v provozu a plní své úkoly. Jeho provoz by měl být levnější, počítá se také s úsporou nafty, vzhledem k jinému motoru a jiným možnostem agregace s používaným nářadím. Původní traktor byl prodán a bude sloužit na soukromé farmě u Pelhřimova.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!