Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Silnice "Na Rašelině" září novotou

05. 12. 2019

Městečko kompletně obnovilo další místní komunikaci.

Koncem roku byla dokončena další velká stavba. Rekonstruovaná místní komunikace „Na Rašelině“. Akce to nebyla rozhodně jednoduchá a i s přípravami trvala 4 roky.

Mlázovice se snaží každoročně investovat ze svého rozpočtu významné částky na obnovu obecní infrastruktury. Velmi pravidelně tak dochází k obnově stařičkých chodníků, silnic a kanalizace. Aby měly stavby smysl a zároveň vydržely co nejdéle, je nutné se na ně pečlivě připravit, především s ohledem na stav inženýrských sítí, které se nacházejí pod zemí. To je také jeden z hlavních faktorů ovlivňujících pořadí a druh stavby. I když se to někdy zdá občanům nelogické, proč právě teď se opravuje zrovna tento úsek, Radnice má vše naplánované do detailu a rekonstrukce provádí smysluplně. Občas to vypadá, že jiný chodník či silnice by potřebovaly opravu více, ale je nutné zohledňovat další akce a plány v dané lokalitě, donedávna kabelizaci elektrických rozvodů společnosti ČEZ a také stav vodovodních a kanalizačních rozvodů.

Proto přišla letos na řadu ulice „Na Rašelině“. V předchozích letech zde byly provedeny úpravy některých silničních obrub a spádu vozovky tak, aby dešťová voda z celé komunikace nevyplavovala dva domy ležící na jejím konci. Zároveň zde společnost ČEZ v první etapě odstranila vrchní vedení elektrických drátů a městečko vybudovalo nové veřejné osvětlení a rozhlas. Loni byla rovněž provedena podrobná diagnostika stavu kanalizačního řádu a jednotlivých přípojek, která odhalila pouze dva defekty v celém úseku. Ty byly letos na jaře opraveny. Koncem prázdnin provedla společnost VOS Jičín úplnou výměnu vodovodního řádu a přípojek.

Poté již nic nebránilo rekonstrukci celé vozovky. Bohužel, její spodní vrstvy nebyly dostatečně únosné, proto muselo být vše odbagrováno až do hloubky 0,5m a provedena zcela nová konstrukce (poprvé v historii této lokality, před tím byla pouze položena slabá vrstva asfaltu na jílový podklad). Následně přišlo na řadu asfaltování a drobné terénní úpravy. Jakmile to počasí dovolí, dojde ještě k pokládce finální vrstvy zámkové dlažby do připravených vjezdů.

I když se jedná o velmi náročné a finančně nákladné stavební práce, hodlá městečko s nezměněnou intenzitou v těchto aktivitách pokračovat i nadále, aby měli za několik let všichni občané kolem svých domů upravené a funkční veřejné prostranství.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!