Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Silnice k Hájence prošla výraznější opravou

19. 09. 2008

Během září byla provedena rozsáhlejší oprava poškozené silnice k mlázovické Hájence. Městečko využilo frézovanou asfaltovou drť z rekonstruovaného tenisového hřiště ke studené recyklaci cesty, která slouží k častým vycházkám.

Silná vrstva asfaltu na starém tenisovém hřišti, které právě prochází kompletní rekonstrukcí, se nejprve zdála být velkým problémem, protože nešla odstranit. Proto bylo rozhodnuto, že dojde k jejímu odfrézování a získaný materiál bude použit pro opravu blízké silnice.

Cesta, která je oblíbeným odpočinkovým místem zdejších občanů i chalupářů, již po zásadnější opravě volala, ovšem předpokládané náklady na potřebné stavební práce městečko nemělo k dispozici. Více než třicet let se silnice výrazněji neupravovala a na některých úsecích již reálně hrozilo přinejmenším podvrknutí kotníku. Z asfaltové drtě byla položena nová vrstva od Hájenky k trafostanici, do místa, kde budou končit výkopové práce při síťování areálu Cihelna. Nový povrch byl pečlivě urovnán a utužen silničním válcem. Časem dojde k jeho samovolnému zpevnění.

Mlázovice tak mají, neplánovaně a bez větších nákladů, opravenou důležitou místní komunikaci. V jarních měsících příštího roku je v této lokalitě plánována úprava zeleně a výsadba nových stromů.  I díky  připravované podzimní výsadbě zeleně kolem sportoviště, rekonstrukci hřiště a výstavbě v Cihelně dostane tento kout Mlázovic velmi zajímavý vzhled.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!