Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Sál Radnice byl vybaven novými židlemi

21. 01. 2009

V rámci několikaleté modernizace sálu Radnice v Mlázovicích, došla v roce 2009 řada i na nábytek. Pořízeno bylo 270 kvalitních čalouněných židlí, připravena je renovace všech stolů.

Staré školní židle z roku 1980 již dávno nesplňovaly požadavek na zdravé a pohodlné sezení.  Mnoho z nich již vzalo za své, většina zbylých byla různě poškozena. Návštěvníci a nájemci sálu si čím dál častěji stěžovali na problémy s židlemi i stoly.

Proto byl v letošním roce naplánován, jako další fáze obnovy sálu, nákup nových židlí a renovace všech stolů. Přestavitelé městečka se báli, aby nedošlo k nákupu nekvalitních židlí z různých konců světa, se kterými nastanou problémy (jak je bohužel na českém trhu obvyklé). A tak si  přímo vybrali českého výrobce s vynikajícími referencemi – firmu ALBA CR, která kvalitní židle v Čechách nejenom vyrábí, ale i navrhuje. Při návštěvě ve výrobním závodě byl vybrán typ židle, který vyhovoval náročným požadavkům. Především kvalitní odolná konstrukce, celočalouněný opěrák i sedák a potahová látka s vysokou otěruvzdorností. To vše v designu, který vhodně doplní interiér sálu.

Protože městečko chtělo, aby byl sál na dvě důležité letošní akce (myslivecký a hasičský ples) již nově vybaven, k dodávce židlí došlo, po dohodě s dodavatelem, již první lednový týden. Nakoupeno bylo celkem 270 kusů a městečko si od jejich pořízení slibuje zvýšený komfort akcí, které se na sále pořádají. A samozřejmě také dlouhou životnost.

Jako první je měli možnost vyzkoušet hosté mysliveckého bálu. Ze všech stran byla slyšet chvála za výborný vzhled i vynikající funkčnost. Objevily se však i připomínky, že nové židle jsou velké a snižují počet míst k sezení a celkový prostor. To je sice pravda, ale v dnešní době platí určité normy na rozměry sedacího nábytku, které musí výrobci respektovat u všech vyráběných typů.

V průběhu jara (po skončení všech důležitých akcí na sále), dojde dále k renovaci stolů. Budou demontovány nohy stolů, opískovány a opatřeny novým nátěrem v práškové lakovně. Veškerá deskovina bude vyměněna za novou a stoly opatřeny protinárazovou hranou ABS. Tím bude dokončena kompletní výměna nábytku.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!