Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Rozsvěcení stromečku letos nebude

20. 11. 2021

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci i nemožnosti dodržet nařízená opatření, městečko zrušilo slavnostní rozsvěcení vánočního stromu.

Již více než rok se ruší jedna kulturní, sportovní a společenská událost za druhou. Proto nikoho netěší, že tento trend pokračuje a i letošní Advent bude v Mlázovicích ochuzen o tradiční a velmi oblíbené sousedské setkání spojené s rozsvícením vánočního stromu městečka.

Důvody zrušení jsou ve dvou rovinách. Jednak městys není schopen dodržet státem předepsaná hygienická opatření na této akci. Ohradit prostor konání a dovnitř striktně pouštět pouze očkované (už ani test nestačí). Dále po celou dobu akce kontrolovat, aby měli všichni nasazený respirátor. Ne navlečený na ruce, ne pod bradou nebo pod nosem. Při doprovodném občerstvení, konzumaci svařáku, apod. a při neochotě veřejnosti opatření dodržovat, zcela nemožné. Nikdo se nechce s nikým hádat a strkat. Obec rovněž nebude vědomě porušovat stanovená pravidla a vystavovat se finančnímu postihu.

Druhým důvodem je poslechnutí zdravého rozumu. Pandemie se rozrůstá do neskutečných výšin, nakažení jsou všude kolem nás. Za takové situace pořádat akci, kde je na malém prostoru „v chumlu“ kolem stovky lidí, by bylo krajně nezodpovědné a dost možná by to znamenalo rozšíření Covidu do poloviny mlázovických domácností. Takového Ježíška svým občanům připravit nechceme, nebudeme hazardovat.

Stručně řečeno - v situaci, kdy denně přibývají rekordní počty nakažených i zemřelých na COVID-19, nemocnice praskají ve švech a všichni odborníci vyzývají k omezení kontaktů, městečko dalo samozřejmě  přednost zdraví a životům před zábavou.

Stejný postoj k aktuální situaci zaujala i rodina Šimůnkova, která po léta zajišťuje v městečku návštěvu Mikuláše. Letos tradici přerušuje a na Mikuláše si děti musí počkat do příštího roku.

O vánoční strom městečka ovšem ochuzeni nebudeme. Rozsvítí se v pátek 26. listopadu 2021 v podvečer.


Všem odpovědným děkuji za pochopení.

Tomáš Komárek, starosta

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!