Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Revitalizovaný prostor osvětlují nová svítidla

06. 10. 2009

V rámci prací projektu „Revitalizace veřejných prostranství městysu Mlázovice“, spolufinancovaného z evropských fondů, jehož realizace probíhá již více než rok, došlo ke kompletní rekonstrukci veřejného osvětlení. Prostor Náměstí a malého náměstí již

Projekt revitalizace veřejných prostranství, který městečko realizuje od 16. září loňského roku, má za sebou již několik etap. Doposud se jednalo výhradně o stavební práce. Každým týdnem přibývají v Mlázovicích rekonstruované chodníky. V etapě, která skončila 31. září 2009, došlo kromě stavebních prací, také na kompletní rekonstrukci bodů veřejného osvětlení v revitalizovaném prostoru.

A tak byla kompletně vyměněna svítidla na Náměstí, v prostoru Pod Radnicí a na malém náměstí. Zde došlo pouze k částečné výměně, kvůli kombinaci systému veřejného osvětlení s nízkonapěťovými rozvody společnosti ČEZ. Některá svítidla bude možné vyměnit až po provedení kabelizace ČEZu, proto jejich rekonstrukce nebyla předmětem projektu.

Tam, kde k výměně došlo, byla použita parková svítidla rakouské firmy Siemens – Siteco a podél průjezdných silnic III. třídy svítidla Astra II italského výrobce Nordex. Uvedená svítidla jsou ekonomicky úsporná, mají dlouhou životnost a esteticky vhodně doplňují veřejná prostranství. Společně se svítidly byly vyměněny i stožáry. Nové jsou žárově zinkované a minimálně po dobu 50ti let nevyžadují žádný nátěr. Mlázovičtí obyvatelé si již dnes mohou udělat přesný obrázek o tom, jak bude vypadat osvětlení v celém městečku v blízké budoucnosti (kompletní rekonstrukce zbylých úseků je naplánována na rok 2011, společně s kabelizací rozvodů společnosti ČEZ).

Projekt „Revitalizace veřejných prostranství městysu Mlázovice“ bude ukončen v lednu roku 2011. V jeho rámci dojde v revitalizovaném území k vybudování řady nových chodníků, rekonstrukci veřejného osvětlení, revitalizaci zeleně a výměně městského mobiliáře. Celkové náklady převyšují 3 200 000 Kč, z prostředků NUTS II. Severovýchod byla poskytnuta dotace dosahující téměř tří milionů korun.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#2 | Tomáš Komárek | 13. 10. 2009 16:53
Bohužel to tak být nemá, ale došlo k závažné závadě na kabelovém rozvodu veřejného osvětlení (jedná se o starou část, která nebyla předmětem revitalizace a výměny). Takže světla nesvítí v polovině Mlázovic (od Náměstí nahoru a směrem ke koupališti). Bohužel, závada je neodstranitelná - vyhořel kabel pod Náměstím (pod novou silnicí a chodníkem). Protože je v celé délce ve velmi špatném stavu, nezbývá nic jiného než položit kabel nový, což je vzhledem ke stavu Náměstí velmi problematické. Samozřejmě se na tom již pracuje, ale bude to trvat 2-3 týdny(protlaky pod silnicí, objednávka kabelu, zemní práce apod.). Takže prosíme o trpělivost.
#1 | Anna Skrbková | 13. 10. 2009 09:47
Já nevím jestli to tak má být , ale nám už asi třetí den nesvítí světla na "kopečku"*12*.