Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Rekonstrukce balustrád Radnice dokončena

01. 09. 2005

Havarijní stav pískovcových balustrád mlázovické Rdnice přiměl zastupitelstvo k urychlené opravě. Ta byla provedena za přispění Královehradekého kraje.

Zub času hlodá neúprosně vše, co se mu postaví do cesty, kámen nevyjímaje. Proto i ozdobné balustrády, které lemují střechu mlázovické Radnice a dávají tomuto objektu typický výraz, byly po čase poznamenány vlivy počasí a nutně vyžadovaly zásadnější opravu.

Rekonstrukci provedl mlázovický sochař, p. Rudolf Huťa. Celý systém demontoval a v dílně provedl renstaurátorské práce s konzervací, aby byl co nejdéle uchráněn povětrnostním vlivům. Nyní jsou již všechny prvky zpět na místě a dolaďují se detaily. Renovací prošel i radniční štít a kalichy nad hodinami.

Celkové náklady na opravu dosáhly 190 tisíc Kč, 93 tisíc Kč přispěl Královehradecký kraj v rámci projektu obnovy venkova.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!