Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Radniční střechu chrání nový nátěr

03. 08. 2013

Jedna z dominantních budov na náměstí má od konce července novou barvu střechy. Změna nenastala z estetického důvodu, ale kvůli opravám, které bylo nutno provést.

V plánu akcí na letošní rok se objevil i nátěr střechy původní části Radnice. Poslední povrchová úprava sice proběhla před osmi lety, což není tak dlouhá doba, ale četné plochy zasažené korozí nedávaly příliš na výběr. V případě další prodlevy by mohlo dojít k nevratnému poškození plechových šablon.

Pro novou úpravu byl zvolen špičkový německý systém FREI-LACKE, který se již osvědčil na věžích kostela. Před třemi lety byly ošetřeny tímto nátěrem a doposud vše vypadá, jako kdyby se barva aplikovala před pár týdny. Žádná oprýskaná místa, žádný úbytek pigmentu, stále matný sametový lesk.

Práce na Radnici prováděla stejná firma, která se osvědčila již na kostele. Podmínkou dlouhé životnosti nátěru je precizní provedení kompletního postupu, proto by nebylo moudré zkoušet někoho jiného.

Nejprve byly odstraněny staré vrstvy a provedeno chemické očištění. Poté přišel na řadu základový nátěr a nakonec nátěr vrchní. Zvolen byl hnědý odstín, aby ladil s okny a dalšími doplňky domu. Výhledově také s barevnými tóny fasády, která by se měla dočkat obnovy v příštích letech. Hnědá střecha Radnice však není žádnou novinkou. Tuto barvu nesla již v předchozích dekádách. Společně se střešními dílci byly ošetřeny okrajové římsy z automobilové plošiny, jejíž přítomnost na náměstí vyvolala značnou pozornost.

I když bylo provedení nových nátěrů na ploše více než 550 m2 nákladné, z technického hlediska musely být provedeny. Rovněž se tím zlepšil estetický dojem jedné z nejvýznamnějších budov v centru obce.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!