Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Provozní informace sběrného dvora

02. 12. 2012

Kdo a kdy může na dvůr přijít, jaké zde lze odkládat odpady? Co mají mít lidé s sebou? Na tyto a mnohé další otázky Vám odpoví následující řádky.

PROVOZNÍ DOBA
(celoročně, každý týden)
Úterý 14.00h – 16.00h
Sobota 8.00h – 11.00h
(V případě výjimek, např. státní svátky, budou informace k dispozici na webových stránkách obce www.mlazovice.cz/sbernydvur).

KDO MŮŽE SBĚRNÝ DVŮR VYUŽÍT
Zařízení je k dispozici občanům i chalupářům městysu Mlázovice a obcí Lužany, Choteč, Svatojanský Újezd, Šárovcova Lhota a Konecchlumí. Podle podmínek poskytovatele dotace nemohou dvůr užívat podnikatelé (ani fyzické podnikající osoby ani firmy).
Občané okolních obcí musí mít při sobě občanský průkaz, bez něj nebude odpad přijatý.


JAKÉ ODPADY LZE NA DVŮR ODKLÁDAT
Měkké plasty (sešlápnuté PET láhve, kelímky od jogurtů, obaly od šampónů, apod.) – ideální zabalené do plastového pytle
Tvrdé plasty (zahradní nábytek, přepravky, kbelíky, různé plastové profily, hračky, apod.)
Polystyrén (nesmí být znečištěný maltou, betonem, lepidlem, hlínou, apod.)
Papír (jakýkoliv papír – noviny, časopisy, kartony) – u krabic je třeba, aby byly rozloženy
Sklo (barevné i bílé, NE: porcelán, zrcadla, autosklo)
Železo (jakékoliv kovy)
Nápojový kartón (sešlápnutý)
Bílá technika – spotřebiče musí být kompletní, nelze odmontovávat jednotlivé komponenty (pračky, myčky, lednice, sporáky)
Monitory a televize (opět musí být kompletní)
Drobná elektronika (vysavače, rychlovarné konvice, mikrovlnné trouby, nářadí, drobné domácí spotřebiče, apod.)
Zahradní technika
Akumulátorové články (bateriové články všeho druhu)
Autobaterie
Zářivkové trubice (klasické zářivky, úsporné zářivky)
Bioodpad – pouze rostlinné zbytky ze zahrádek, listí, tráva, větve, roští (NELZE: zbytky z kuchyně, tekutý odpad, nebo uhynulá zvířata). PŘESTO DOPORUČUJEME LIDEM NA ZAHRÁDKÁCH KOMPOSTOVAT, PROTOŽE TÍM UŠETŘÍ NÁKLADY ZA DOPRAVU A NEZBAVUJÍ SE ZE ZAHRADY CENNÉ ORGANICKÉ HMOTY, KTEROU POTÉ VE FORMĚ SUBSTRÁTŮ ZA DRAHO KUPUJÍ V OBCHODECH!!
Velkoobjemový odpad
Nebezpečný odpad (obaly od barev, ředidel, olejů, zbytky těchto látek, apod.)


KONTAKTY
Provozovatelem dvora je společnost Mlázovické služby, s.r.o., IČ: 28822773, Náměstí 4, 507 58 Mlázovice. Telefon: 493 697 223, e-mail: obec@mlazovice.cz, www.mlazovice.cz


ZRUŠENÍ DOSAVADNÍCH MÍST PRO ODKLÁDÁNÍ PAPÍRU A SKLA
Tím, že byl otevřen nový sběrný dvůr, došlo ke zrušení stávajících míst pro odkládání papíru (dřevník u školy) a skla (vedle Porážky). Neustále se zde vyskytoval nepořádek, nepatřičné odpady, do všeho zatékala voda a materiál se musel nakládat při odvozu ručně, což bylo časově náročné. Na tato místa již proto nelze uvedené odpady odkládat!


Důrazně také upozorňujeme veřejnost, že pokud je sběrný dvůr uzavřen mimo svoji provozní dobu, nelze před jeho branou zanechávat žádné odpady, je nutné je odvézt zpět. Veškeré odkládané odpady musí převzít obsluha a zapsat je do provozní knihy, včetně jména a adresy člověka, který je odevzdává. Prostory dvora a okolí jsou monitorovány kamerovým systémem s nočním viděním, veškeré prohřešky (odpady odkládané u plotu a brány) budou od počátku přísně sankcionovány, protože i městečku hrozí vysoká pokuta od kontrolních orgánů.

Veškeré informace týkající se provozu sběrného dvora v Mlázovicích Vám rádi sdělíme na Obecním úřadě v Mlázovicích (Telefon: 493 697 223, obec@mlazovice.cz, www.mlazovice.cz). Do konce roku 2012 bude rovněž vytvořena na webových stránkách městečka zvláštní sekce přinášející občanům přímé informace o tomto zařízení.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!