Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo veřejné zasedání zastupitelstva č.6

23. 04. 2007

V pondělí 23. dubna 2007 proběhlo veřejné zasedání mlázovického zastupitelstva č.6/2006-2010. Přinášíme zajímavé body z jeho jednání.

Proběhlo šesté zasedání zastupitelstva obce v tomto volebním období. Vybíráme zajímavé body z obsahu jednání:

 

1)  Zastupitelé vybrali jako vítěze poptávkového řízení na realizaci opravy části komunikace Náměstí, společnost Silnice Jičín. Společnost má u obce dobré reference a za akci nabídla nejnižší cenu.
2) Zastupitelé vybrali jako vítěze poptávkového řízení na realizaci rekonstrukce střechy zdravotního střediska firmu RUHILL Nová Paka. Společnost má u obce dobré reference a za akci nabídla nejnižší cenu.
3) Obec vyhlásila Záměr prodeje svého majetku – obecního pozemku č. KN 185/5 v k.ú. Mlázovice. Důvodem plánovaného prodeje je narovnání vlastnických vztahů se skutečností zaměřenou v terénu.
4) Zastupitelé vybrali jako vítěze poptávkového řízení na tvorbu projektové dokumentace na komplexní sítě pro areál bývalé Cihelny společnost ARKO Hradec Králové. Společnost má u obce dobré reference a za akci nabídla nejnižší cenu.
5) Zastupitelstvo obce zrušilo pořadník na obecní byty. Důvodem tohoto kroku je neaktuálnost informací z tohoto pořadníku, vysoké náklady, které souvisely s jeho každoroční aktualizací, a v neposlední řadě také nejednoznačnost, zda-li uchazeč má zájem právě o typ uvolněného bytu. Nově budou byty přidělovány na základě zveřejnění záměru o pronájmu obecního bytu, ve kterém budou specifikovány přesné podmínky pronájmu (cena – byty budou pronajímány již za plně tržní cenu, typ bytu – počet místností, adresa, vybavení, doplňující podmínky – žadatel nesmí mít vůči obci nevyrovnané závazky (dluhy) v danou dobu a určitý časový úsek zpět, budou preferováni občané s trvalým pobytem v Mlázovicích, rodiny nebo matky s dětmi a podobně).
6) Zastupitelstvo zahájilo poptávkové řízení na výměnu oken na obecních bytovkách č.p.1, 188 a 189. Osloveny  pro vypracování cenových  nabídek budou firmy Vekra Stará Paka, Euro-Jordán Jičín a Macek Hradec Králové. O definitivní realizaci akce ještě nebylo rozhodnuto, ale havarijní stav v mnoha bytech nutí obec k rychlému přijetí řešení.
7)Zastupitelstvo zahájilo poptávkové řízení na nátěry kompletních klempířských a tesařských konstrukcí na budově občerstvení a kabin koupaliště. Tato akce rovněž nebyla v letošním plánu investic obce, ale neutěšený stav konstrukcí (plesnivění, hniloba, rez) nutí zastupitelstvo k realizaci úprav již v tomto roce, aby nedošlo k dalšímu zbytečnému poškození obecního majetku. Pro vypracování cenových nabídek budou osloveny firmy RENOB Jičín, Otmal Jiří Otruba a Chudoba Vojice.
8) Obec Mlázovice se stane členem občanského sdružení Brána do Českého ráje. Vstup obce do tohoto sdružení je základním předpokladem pro případné čerpání dotací EU z programu Leader pro obnovu venkova.
9)  Zastupitelstvo zamítlo žádost slečny Evy Šídlové na nákup části obecních pozemků. Jedná se o část pozemku u č.p.63 (Plašilovi). Důvodem zamítnutí je doposud nevyjasněný způsob využití tohoto domu. Obec nechce snižovat hodnotu stavby a možnost případného využití zmenšováním přilehlé parcely, která může sloužit jako zahrada, parkování pro vozy, prezentační plocha apod.

 

 Příloha: Usnesení zastupitelstva obce č.6-2006-2010

Fotogalerie

Přílohy

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!