Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo veřejné zasedání zastupitelstva č.4

18. 02. 2011

V pondělí 14. února 2011 proběhlo veřejné zasedání zastupitelstva městysu Mlázovice č.4/2010-2014. Vybíráme zajímavé body z obsahu jednání.

1. Zastupitelé vyhodnotili zadávací řízení na firmu realizující rozsáhlou opravu havarijního stavu střechy na Kostele Nejsvětější Trojice v Mlázovicích. Kvůli tomuto bodu bylo vlastně zastupitelstvo svoláno, protože městečko podává žádost o dotaci z programu Ministerstva kultury ČR a druhou z programu Královéhradeckého kraje a v obou případech potřebuje již podepsanou smlouvu s dodavatelem. Uzávěrka obou grantů je 28. února 2011, proto muselo zastupitelstvo vybrat vítěze. Tím se stal pan Zdeněk Tauchman z Nové Paky, který nabídl nejnižší cenu zakázky ve výši 1418293 Kč (cena zakázky byla 100% vahou jako kriterium výběru). Celkem se zadávacího řízení zúčastnily čtyři firmy. Sluší se dodat, že akce bude realizována pouze v případě, že Mlázovice obdrží obě uvedené dotace.

2. Schváleny byly také účetní ukazatele jako odpisový plán, účtový rozvrh a rozdělení hospodářského výsledku v příspěvkových organizacích městečka.

3.  Zastupitelé schválili nájemní smlouvu s paní Janou Śpidlenovou na byt č.2 v Novopacké ulici č.p.1. Po dohodě došlo k výměně jejího původního bytu v tomtéž domě, protože se nachází v havarijním stavu. Po jeho vyklizení započalo městečko s nucenou rekonstrukcí (především je nutné provést podřezání části budovy proti zemní vlhkosti, protože izolace obvodového zdiva je ve velmi špatném stavu).

4. Zastupitelé zamítli žádost ing. arch. Martina Poura z Hořic o finanční příspěvek na rekonstrukci cihelny v Šárovcově Lhotě. Městečko nemá dostatek prostředků ani na vlastní projekty, natož na akce soukromých osob, navíc mimo naši obec.

5. Zastupitelé vyhlásili Záměr pronájmu bytu č.1 v bytovém domě na adrese Novopacká č.p.1. Byt bude k nastěhování po ukončení rekonstrukce (předpoklad je cca v 8/2011). Žádosti je možné podávat do konce dubna 2011, podrobné podmínky naleznete na jiném místě.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!