Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo veřejné zasedání zastupitelstva č.15

10. 09. 2008

V pondělí 8. září 2008 proběhlo od 19.00h 15. veřejné zasedání zastupitelstva městysu. Vybíráme zajímavé body z jeho jednání.

1) Zastupitelé schválili mechanismus a podmínky prodeje pro nové stavební parcely v areálu Cihelna. Podrobné informace o připravovaném prodeji parcel, včetně všech podmínek jsou k dispozici na Obecním úřadě v Mlázovicích a dále budou publikovány v obecním měsíčníku.

2) Zastupitelstvo rozhodlo o jednostranném zvýšení nájemného v obecních bytech s regulovaným nájmem, dle vyhlášky MMR č.107/2006 Sb., ve výši maximálního měsíčního přírůstku nájemného, s účinností od 1.1.2009. V praxi to znamená, že od ledna příštího roku se zvýší nájemné z částky 15,37 Kč na 18,01 Kč za m2. Důvodem zvýšení je fakt, že prostředky vybrané na nájmu nepokrývají náklady na údržbu a amortizaci bytů. Pro srovnání uvádíme, že tržní nájemné, ve srovnatelných obcích a typech bytů dosahuje 30-35 Kč za m2.

3) Dále bylo schváleno podání žádosti městysu o bezplatnou výpůjčku pozemku č. KN 1 od státu. Jde o pozemek kolem Kostela v Mlázovicích. Obec zde potřebuje provádět nutnou údržbu a za stávají situace to není možné.

4) Radní schválili žádost o bezúplatný převod několika pozemků od státu. Jde o typy pozemků, kde zákon umožňuje bezplatný převod do majetku obcí.

5) Schválen byl záměr prodeje č.7/2008 z majetku obce. Jde o narovnání rozdílu mezi skutečným stavem v terénu a katastrální mapou. Pozemek je o rozloze 38m2.

6)Zastupitelé dali souhlas soukromé firmě s umístěním WIFI antény na obecní bytovku Na Ohrádce. Jedná se o dalšího poskytovatele bezdrátového internetu, který chce v Mlázovicích působit.

7) Zastupitelé vzali na vědomí činnost kontrolního výboru.

8) Schválena byla i další rozpočtová změna č.3/2008.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!