Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo veřejné zasedání zastupitelstva č.15

10. 09. 2008

V pondělí 8. září 2008 proběhlo od 19.00h 15. veřejné zasedání zastupitelstva městysu. Vybíráme zajímavé body z jeho jednání.

1) Zastupitelé schválili mechanismus a podmínky prodeje pro nové stavební parcely v areálu Cihelna. Podrobné informace o připravovaném prodeji parcel, včetně všech podmínek jsou k dispozici na Obecním úřadě v Mlázovicích a dále budou publikovány v obecním měsíčníku.

2) Zastupitelstvo rozhodlo o jednostranném zvýšení nájemného v obecních bytech s regulovaným nájmem, dle vyhlášky MMR č.107/2006 Sb., ve výši maximálního měsíčního přírůstku nájemného, s účinností od 1.1.2009. V praxi to znamená, že od ledna příštího roku se zvýší nájemné z částky 15,37 Kč na 18,01 Kč za m2. Důvodem zvýšení je fakt, že prostředky vybrané na nájmu nepokrývají náklady na údržbu a amortizaci bytů. Pro srovnání uvádíme, že tržní nájemné, ve srovnatelných obcích a typech bytů dosahuje 30-35 Kč za m2.

3) Dále bylo schváleno podání žádosti městysu o bezplatnou výpůjčku pozemku č. KN 1 od státu. Jde o pozemek kolem Kostela v Mlázovicích. Obec zde potřebuje provádět nutnou údržbu a za stávají situace to není možné.

4) Radní schválili žádost o bezúplatný převod několika pozemků od státu. Jde o typy pozemků, kde zákon umožňuje bezplatný převod do majetku obcí.

5) Schválen byl záměr prodeje č.7/2008 z majetku obce. Jde o narovnání rozdílu mezi skutečným stavem v terénu a katastrální mapou. Pozemek je o rozloze 38m2.

6)Zastupitelé dali souhlas soukromé firmě s umístěním WIFI antény na obecní bytovku Na Ohrádce. Jedná se o dalšího poskytovatele bezdrátového internetu, který chce v Mlázovicích působit.

7) Zastupitelé vzali na vědomí činnost kontrolního výboru.

8) Schválena byla i další rozpočtová změna č.3/2008.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!