Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo veřejné zasedání zastupitelstva č.12

20. 03. 2008

V pondělí 17. března 2008 proběhlo již 12. veřejné zasedání zastupitelstva městečka.

Vybíráme zajímavé body z jednání:

1) Zastupitelé vyhlásili záměr prodeje nemovitosti č.p.63 v k.ú. Mlázovice (Plašilův dům na náměstí) z vlastnictví městyse Mlázovice. Záměr obsahuje následující podmínky prodeje:
• nový vlastník nesmí objekt převést (prodejem, darem) na dalšího vlastníka, až do doby, než bude provedena jeho celková rekonstrukce zakončená kolaudačním souhlasem nebo souhlasem s užíváním stavby ze strany stavebního úřadu
• nový vlastník musí provést do čtyř let kompletní opravu zevního pláště budovy (střecha, okna, fasáda) nebo musí být do čtyř let provedena zastřešená hrubá stavba (v případě demolice)
• nový vlastník musí dodržet architektonický styl objektu (tvar oken, střechy, výšku budovy, šířku budovy (jak v případě opravy, tak v případě novostavby)
V případě nesplnění těchto podmínek bude ve smlouvě zahrnuta klauzule o neplatnosti smlouvy.

Tento bod byl důvodem svolání zastupitelstva, mimo dlouhodobý plán. Dům č.p. 63 na Náměstí je již řadu let opuštěný, chátrá a obci dělá ostudu. Proto se posledních 15 měsíců zastupitelé intenzivně snaží najít pro něj vhodné využití a problém vyřešit. Záměr byl sice vyhlášen již minulý rok, ale tento postup je třeba opakovat i letos.

2) Zastupitelstvo rovněž zahájilo zadávací řízení na firmu, která bude realizovat stavbu inženýrských sítí v areálu Cihelna. Osloveny, na vypracování nabídky, budou firmy OBIS Nová Paka, Chládek a Tintěra Pardubice, Swietelski Hradec Králové, Stavoka Kosice, Albrecht Mostek a Miroslav Kunt Jičín. Městečko se rozhodlo rozdělit nabídky do dvou etap. V první budou firmy nabízet provedení všech sítí najednou, ve druhé provedou ocenění jednotlivých sítí. Vybráno bude vždy nejlevnější řešení tak, aby byla prodejní cena pozemků, do které se náklady na sítě rozpočítají, co nejnižší.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!