Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo veřejné zasedání zastupitelstva č.11

28. 02. 2008

V pondělí 25. února 2008 od 19.00h proběhlo v jídelně Radnice veřejné zasedání zastupitelstva městysu Mlázovice č.11/2006-2010.

Vybíráme zajímavé body z obsahu jednání:

1) Ihned v úvodu došlo ke změně programu jednání oproti pozvánce. Starosta navrhl vypuštění dvou bodů, které se týkaly účasti městysu v grantu sdružení hasičů Královehradeckého kraje, konkrétně programu na nákup nového dopravního vozidla pro náš sbor. I když měly Mlázovice přislíbenou dotaci v hodnotě 1 300 000 Kč na nový vůz místo hasičské Avie, s plnou výbavou, těsně před podpisem smlouvy přišlo vyjádření, že žadatelé z okresu Jičín a Hradec Králové byli z grantu vyřazeni, neboť se jedná o projekt přeshraniční spolupráce mezi ČR a Polskem a tyto dva okresy přímo nesousedí s polským územím. A to i přesto, že  byli všichni po celou dobu přípravy projektu ujišťování, že stačí, že sousedí Královehradecký kraj. I když projekt byl úspěšný a evropské peníze krajské sdružení hasičů obdrželo, naši hasiči z nich nemohou využít ani korunu. Starosta to označil za názornou ukázku, jak se zachází z evropskými fondy a jaký chaos v jejich čerpání v ČR panuje.

2) Zastupitelé vyhodnotili zadávací řízení na firmu, která bude realizovat 2.etapu výměny oken na budově Radnice. Vítězem se stala firma VEKRA, která předložila vítěznou nabídku. K výměně dojde v průběhu dubna.

3) Stejně tak bylo vyhodnoceno i zadávací řízení na firmu realizující renovaci parket na sále. Nejvýhodnější nabídku předložila firma Parkety Stříbrný Hradec Králové. Akce bude realizována v průběhu léta, v návaznosti na další práce na sále.

4) Městečko zahájilo zadávací řízení na firmu, která bude provádět rekonstrukci topení na sále. Osloveny budou místní podnikatelé – Stanislav Hanuš, Ladislav Januš a Zdislav Lyczkowski.

5) Zastupitelé schválili rozpočtový výhled do roku 2009 a 2010.

6) Zastupitelstvo schválilo smlouvu o zajištění samostatné působnosti v oblasti péče o seniory mezi městysem Mlázovice a městem Lázně Bělohrad. Ta garantuje Domovu důchodců, jehož je městys zřizovatelem, že město Lázně Bělohrad doplatí, v případě jeho provozní ztráty, rozdíl nákladů za všechny klienty, kteří přišli ze spádového území města. Je tak určitou finanční pojistkou pro případ negativního vývoje finančních prostředků. Zároveň otevírá partnerství mezi obcemi v oblasti sociální péče, které bude uplatňováno i v případě rozvojových projektů jmenovaného zařízení.

7) Zastupitelé rovněž schválili účast městečka a Domova důchodců v evropském grantu Norských fondů, administrovaném Královehradeckým krajem v oblasti „Posilování sociálních, vzdělávacích a zdravotnických služeb v Královehradeckém kraji“. Městečko připravuje projekt rekonstrukce mateřské školky, Domov důchodců plánuje výměnu oken a modernizaci sociálních zařízení.



 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!