Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 9. zasedání zastupitelstva městečka

14. 12. 2011

Naposledy v tomto roce se sešli zastupitelé na veřejném zasedání, které se konalo v pondělí 12. prosince 2011 v zasedací místnosti obecního úřadu.

Vybíráme zajímavé body z programu jednání:

1) Zastupitelé schválili podání žádosti o dotaci na projekt „Oprava tělocvičny – 1. etapa“. Jejím obsahem by měla být výměna oken, vybudování nového topení, instalace moderního osvětlení a výmalba celé haly.

2) Zastupitelstvo přijalo dotaci 4 840 000 Kč z Operačního programu Životní prostředí na projekt „Sběrný dvůr Mlázovice“. Realizace akce se předpokládá v příštím roce. O akci jsme již informovali v samostatném článku na jiném místě.

3) Městečko uzavře mandátní smlouvy se společností CEP, a.s. Hradec Králové na řízení projektu a realizaci výběrových řízení na projekt „Sběrný dvůr Mlázovice“.

4) Schváleno bylo také podání žádosti o dotaci na projekt „Energetické úspory Domova důchodců Mlázovice“. Městečko se pokusí zajistit prostředky na projekt, který zahrnuje výměnu oken, zateplení stropu a zateplení fasády na budově Domova důchodců.

5) Vzhledem k situaci, která vládne na kapitálových trzích a vzhledem k předpokládanému vývoji hodnoty a likvidity cenných papírů, rozhodli zastupitelé o prodeji akcií České spořitelny, které Mlázovice vlastní od dob privatizace na počátku devadesátých let.

6) Zastupitelé vyhlásili Záměr č. 12/2011 – Pronájmu bytu v bytovém domě Na Ohrádce č.p. 188.

7) Zastupitelé vyhlásili Záměr č.13/2011 – Pronájmu bytu v bytovém domě Novopacká č.p. 1.

8) Schválena byla také Rozpočtová změna č.4/2011 reagující na aktuální vývoj příjmů a výdajů.

9) Projednán a schválen byl rovněž Rozpočet městysu na rok 2012.  Je sestaven jako mírně ztrátový, protože finanční spoluúčast na projektu „Sběrný dvůr Mlázovice“ bude čerpána z úspor minulých let. Zastupitelé nechtějí touto velkou akcí zbrzdit další nutné opravy v obci, navíc se domnívají, že 10% podíl na 90% dotaci je rozumnou a vhodnou investicí ze zmiňovaných úspor. Přehled všech akcí, které městečko na příští rok plánuje, najdete ve zvláštním článku na jiném místě.

10) Zastupitelstvo schválilo Plán zimní údržby. Jedná se o materiál definující způsob, rozsah a postup údržby obce při uklízení sněhu v zimních měsících.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!