Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 9. zasedání zastupitelstva městečka

22. 06. 2020

V pondělí 15. června 2020 se po koronavirové odmlce opět sešli mlázovičtí zastupitelé. Vybíráme zajímavé body z průběhu jednání.

1. Zastupitelé schválili účetní závěrku společnosti Mlázovické služby, s.r.o. za rok 2019 a seznámili se s výsledky hospodaření a činností společnosti za uplynulý rok.

2. Schválena byla další smlouva na zřízení věcných břemen uložení kabelových vedení se společností ČEZ Distribuce, a.s..

3. Schválen byl rovněž Závěrečný účet městysu Mlázovice za rok 2019. I když se účetně jedná o přebytkový rozpočet, ve skutečnosti to tak není. Příjmy a výdaje byly prakticky vyrovnané, nicméně účetní bilanci zkresluje příjem dotací na různé projekty a průběžné splácení krátkodobého úvěru na předfinancování evropských projektů. Tyto operace nebyly ukončeny v kalendářním roce, ale „přelily se“ až do ledna roku 2020.

4. Projednána také byla dvě rozpočtová opatření přijatá v průběhu prvního pololetí.

5. Městečko odpustí za dva měsíce nájemné za nebytové prostory kadeřnici, paní Adéle Holubičkové, která musela provozovnu uzavřít z důvodu vládního nařízení.

Dále byl velký prostor věnován informacím o uplynulých týdnech v Mlázovicích, které byly poznamenány nouzovým stavem a karanténou. Vzhledem k aktuálnímu prudkému poklesu financování obcí a měst ze strany státu, byla zastavena realizace nových projektů, které se měly letos v městečku realizovat. S výjimkou již započatých nebo těch, které jsou provázány s jinými aktivitami či investicemi dalších osob nebo čerpáním dotací. Obec bude průběžně reagovat na aktuální vývoj příjmů a podle toho případně upraví letošní investiční záměry, především ty, které mají za úkol eliminovat havarijní stavy.

Zastupitelé se také shodli na zveřejnění ankety týkající se dalšího provozu areálu mlázovického koupaliště. Anketa je přílohou nového vydání obecního zpravodaje č.5/2020. 

  

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!