Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Proběhlo 9. zasedání zastupitelstva městečka

28. 02. 2016

V pondělí 22. února 2016 se poprvé v tomto roce sešli zastupitelé obce. Vybíráme zajímavé body z průběhu jednání:

1. Městečko uzavře nájemní smlouvu na garáž u bytových domů Na Ohrádce s panem Petrem Plančíkem z Mlázovic, který nabídl nejlepší podmínky. Pan Plančík zároveň uzavřel nájemní smlouvu i na byt v uvedeném domě, který začne obývat od 1. dubna 2016. Byla tím splněna podmínka, že přednostně budou obecní garáže v této lokalitě pronajímány nájemníkům obou sousedních bytovek.

2. Odsouhlasena byla dohoda s VOS Jičín o vzájemných právech a povinnostech při provozování vodovodní sítě v Mlázovicích, mezí obcí a zmíněným provozovatelem.

3. Městečko poskytne věcné dary neregistrovaným sportovcům, konkrétně míče pro volejbalisty a nafukovací rehabilitační míče pro kondiční cvičení žen.

4. Dále bylo schváleno uzavření smlouvy o bezúplatném převodu dvou pozemkových parcel od státu. Jedná se o pozemky, které leží pod komunikací „Zemědělská“ a o jejichž vlastnictví usiluje městečko již téměř dva roky.

5. Zastupitelé vybrali dodavatele elektrické energie a zemního plynu pro obec a její příspěvkové organizace na další dva roky. Smlouva bude podepsána se společností ČEZ Prodej, která nabídla nejvýhodnější podmínky. Díky stávajícím nízkým cenám energií ušetří obec a její organizace dalších 20% z již velmi výhodných cen těchto komodit.

6. Zastupitelstvo rovněž schválilo podání žádosti o dotaci na nákup nové hasičské cisterny. Tato žádost bude směřována do Integrovaného regionálního operačního programu. I když jsou šance na úspěch relativně malé, za zkoušku to jistě stojí. Tomuto tématu bude později věnován samostatný článek.

7. Schváleno bylo několik smluv na nákup pozemků. Jednalo se především o případy, kdy geodet při zaměřování hranic zjistil odchylky mezi katastrální mapou a skutečností.

8. Na zastupitelstvu se také rozvinula diskuze k aktuálnímu problému při zásobování pitnou vodou. Zastupitele zajímaly příčiny, které k situaci vedly. Bohužel obec doposud neobdržela žádné konkrétní informace od provozovatele vodovodu, co problémy způsobilo. S VOS Jičín i hygieniky bude nadále jednáno.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!